Kėdainiškiai laimėjo Prienuose

0
300

Kėdainių „Nevėžis-Optibet“ (5/11) kontroliavo situaciją nuo rungtynių pradžios, vėliau leido varžovams priartėti, bet vis tiek pasiekė pergalę Lietuvos krepšinio lygoje (LKL).

Svečiuose buvo 102:93 (35:21, 26:23, 23:21, 18:28) nugalėta Prienų „Labas GAS“ (1/17) ekipa.

Kėdainių komanda nuo pat rungtynių pradžios primetė savo taisykles ir ėmė dominuoti. Galingas puolimas lėmė tai, kad pranašumas tapo solidus (35:21), maža to, antras ketvirtis prasidėjo taip pat sėkmingai – 40:21. Tahjaus Eaddy tritaškiai ir Rapolo Ivanausko dvitaškis švelnino situaciją (29:43), tačiau neilgam – Paulius Murauskas greitai atstatė triuškinamą „Nevėžio-Optibet“ persvarą – 51:31.

Po didžiosios pertraukos situacija nekito – Prienų klubas toliau buvo triuškinamas (52:76), tiesa, per paskutines 10 minučių intriga dar buvo gerokai atgijusi.

Ivanas Perasovičius ir Justinas Jogminas ketvirtą kėlinį atidarė taikliais metimais, o T.Eaddy dar pridėjo baudas – 71:84. Gerą šeimininkų atkarpą tęsė I.Perasovičius, tad komandas skyrė jau tik 11 taškų – 73:84. T.Eaddy toliau vedė į priekį „Labas GAS“ klubą, leisdamas išlikti šalia koviniu atstumu – 84:90.

Galiausiai T.J.Starksas pelnė gyvybiškai svarbius taškus „Nevėžiui-Optibet“ (92:84), iš toli pataikė Rihardas Kuksikas ir kėdainiškiams teliko žingsnis iki pergalės – 95:86.

Bandydamas gelbėti savo komandą T.Eaddy pataikė 6 tritaškius iš 8 ir pelnė 22 taškus. Tuo tarpu „Nevėžio-Optibet“ gretose labiausiai išsiskyrė 29 taškus įmetęs bei asmeninį rekordą gerinęs T.J.Starksas ir naudingiausias karjeros rungtynes LKL žaidęs Amaras Sylla (13 tšk., 16 atk. kam., 37 n.b.).

Kėdainių klube debiutavęs Dominykas Stenionis per 6 minutes prametė du dvitaškius ir vieną tritaškį. Jo sąskaitoje -4 naudingumo balai.

„Labas GAS“: Tahjus Eaddy 22 (6/8 trit.), Juwanas Durhamas 17 (6 atk. kam.), Jovanas Kljajičius 8, Ivanas Perasovičius 7.

„Nevėžis-Optibet“: T.J.Starksas 29 (7 rez. perd.), Marius Valinskas 16, Amaras Sylla 13 (16 atk. kam.), Darylas Doualla 11.

„Nepasakyčiau, kad buvo atkakli kova – nuo pat pradžių varžovai mums davė kaip reikalas. Už tuos 102 taškus atsakomybę reiktų prisiimti man, nes labai prastai gynėmės, ypač pirmą pusę. Bandžiau žaidėjams išaiškinti, kad yra toks Starksas, bet mes nesugebėjome laikyti distancijos ir dar laiku nedarėme baudų“, – apgailestavo Tomas Gaidamavičius.

„Pirmus du kėlinius gerai veikė puolimas, trečią kėlinį išlaikėme panašų, o ketvirtame, atrodo, niekaip negalime nebanguoti. Labai lengvai leidžiame varžovams atžaisti taškus, Rihardo tritaškiai nulėmė rungtynes. Turime surasti ketvirtų kėlinių priežastį“, – sakė Gediminas Petrauskas.