Kauno regiono savivaldybių administracijos direktorių susitikimas su LR Prezidentūros atstovais

0
798

Liepos 21 d. Birštone dirbo LR Prezidentūros kanclerė Algė Budrytė ir patarėjai Giedrė Jarmalytė, Vaida Česnulevičiūtė, Nerijus Kaučikas, kurie susitiko su Kauno regiono – Jonavos, Raseinių, Kaišiadorių, Kauno, Prienų rajonų, Birštono ir Kauno miestų savivaldybių administracijų direktoriais bei pavaduotojais.

Susitikime dalyvavusi Prienų rajono savivaldybės administracijos direktorė Jūratė Zailskienė kartu su visais aptarė pagrindinius iššūkius savivaldos srityje – infrastruktūros tvarkymo finansavimo, švietimo funkcijų vykdymo, teritorijų planavimo, taip pat apleistų statinių, nuotekų tvarkymo, projektų įgyvendinimo ir kitas problemas, kurias spręsti trukdo biurokratiniai mechanizmai bei nepasitikėjimas savivalda.

Prienų rajono savivaldybės administracijos vadovė susitikime kalbėjo, jog sunku greitai įgyvendinti projektus dėl užsitęsiančių derinimo procedūrų su Kelių direkcijos, nacionalinėmis žemės, miškų tarnybomis, neįgaliųjų, kultūros paveldo departamentais ir kitomis institucijomis, kėlė klausimą dėl švietimo finansavimo iš vieno šaltinio – arba valstybės, arba savivaldybės.

Susitikimo metu buvo aptartos ir kelio Kaunas–Prienai–Alytus rekonstravimo, Nemuno valymo problemos. Iš LR Prezidentūros atstovų buvo išgirsta nuomonė, jog kelias išties yra probleminis, ir tuo įsitikino važiuodami į Birštoną iš Vilniaus per Kauną, Prienus. Aptariant Nemuno valymo ir jo atgaivinimo perspektyvas pažymėta, kad tai yra labai aktualu prie upės esančioms savivaldybėms laivybos vystymui, pramoginių renginių organizavimui ir pan.

Susitikimo metu kalbėta apie vykstantį glaudų Prienų rajono savivaldybės bendradarbiavimą su kaimyninėmis Birštono, Kauno rajono savivaldybėmis, pasiruošimą naujam ES finansavimo laikotarpiui. Pasidžiaugta turizmo sektoriuje vykdoma veikla, dviračių takų plėtra, šv. Jokūbo kelio populiarumu, paminėti vykdomi bendri regioniniai projektai.

Kaip teigė Prienų r. savivaldybės administracijos vadovė J. Zailskienė, LR Prezidento komanda gilinosi į keliamas problemas, kurios paskatins naujas Prezidento Gitano Nausėdos iniciatyvas.

Prienų r. savivaldybės informacija

Komentarai

komentarai