Kaip sutvarkyti Tartoko pelkę

0
2256

1Nemuno kilpų regioninio parko direkcijoje vyko pasitarimas, skirtas Tartoko pelkės priežiūrai, nes investavus pinigus į pelkės sutvarkymą tolimesniai  jos  priežiūrai neskiriama jokių lėšų.

Todėl Nemuno kilpų direkcija privalo surasti būdus kaip vykdyti tolimesnę pelkės priežiūrą. Susitikime dalyvavo parko vyriausieji specialistai, Baltijos aplinkos forumo specialistai, ūkininkas Rasimas, Prienų- Birštono žemės tarnybos skyriaus vedėja Aleknavičienė.

Baltijos aplinkos forumo specialistai pristatė „Aktualių Natura 2000 teritorijų Nemuno kilpų regioniniame parke tvarkymą“.

Kadangi tvarkymui parengtos rekomendacijos kaip išlaikyti teritorijas gamtiniu požiūriu ir jų atkūrimą, todėl privalom rekomendacijas vykdyti. Iki 2013 m. buvo organizuotas atkūrimas šlapynių, nes jose niekas neužsiima ūkine veikla. 50 teritorijų išanalizuotos gamtiniu požiūriu. Į jų priežiūrą stengiamasi įtraukti ir bendruomenes.

Tartoko pelkė yra didžiausia šarminė pelkė, todėl būtina apriboti nendrynų augimą. Pirmas žingsnis ką būtina padaryti- nupjauti nendres. Ūkininkas Rasimas turi patirties prižiūrint pelkes, bet būtina sutvarkyti visus teisinius klausimus, nes  šiuos darbus reikia deklaruoti Žemės tarnyboje. Aleknavičienė patvirtino, kad pelkė yra miesto teritorijoje ir priskirta miesto miškams. Kaip gali pelkė būti mišku? Klausimas į kurį nėra atsakymo. Ji pabrėžė, kad tik savivaldybė turi nuspręsti kaip tvarkyti miesto miškus.

Taip ir liko neaišku kaip išspręsti Tartoko pelkės priežiūrą. Panašu, kad investuoti pinigai visai be reikalo ir nuveikti darbai davė naudos tik pradiniame etape, o dabar vėl viskas prapuls.

Neradus jokios išeities buvo nutarta kreiptis į Aplinkos ministeriją, bet ir tai sprendimų priėmimas gali užtrukti metų metus.

Pasirodo belieka tik susirašinėjimas tarp institucijų, o sprendimai nežinia kada bus priimti.

Nemuno kilpų regioninio parko direkcijos informacija

Komentarai

komentarai