Jau trečią kartą vyko pėsčiųjų žygis Nemuno kilpomis

0
4077

Liepos 14 d. Prienuose jau trečią kartą vyko pėsčiųjų žygis „Nemuno kilpomis su Gjensidige“, jame savo ištvermę išbandė apie 5 tūkstančiai aktyvaus laisvalaikio mėgėjų. Žygį organizavo VšĮ „TrenkTuras“, kurios vienas iš įkūrėjų yra mūsų kraštietis Vytautas Bartulis. Renginio partnerė – Prienų r. savivaldybė, kuri suteikė organizatoriams ne tik finansinę, bet ir kitokią paramą.

Organizatoriams talkino ir Prienų krašto įstaigos, įmonės. Jos inventoriumi, žmogiškaisiais ištekliais ir kita pagalba prisidėjo prie to, kad šis renginys būtų dar patrauklesnis.

Šiais metais žygio organizatoriai keliautojus pirmą kartą pasigrožėti įspūdinga Suvalkijos gamta pakvietė ne rudenį, o vasarą. Organizatoriai pasistengė, kad žygis būtų įdomus, turiningas, pritaikytas tiek patyrusiems ir ištvermingiems aktyvaus laisvalaikio mėgėjams, tiek šeimoms su vaikais ir net keturkojais. Viena iš naujovių, sulaukusių didžiausio dalyvių susidomėjimo – naujas 25 kilometrų „Turistų“ maršrutas. Pasirinkę jį žygeiviai keliavo abipus Nemuno – pirmoje jo dalyje grožėjosi Prienų pusės Nemuno krantais, o keltais persikėlę į kitą upės pusę – Birštono miestu ir jo miškingomis upės pakrantėmis.

Kiti „Nemuno kilpų“ maršrutai – 15 kilometrų „Pradedančiųjų“, 25 kilometrų „Sveikatingumo“, 45 kilometrų „Harmonijos“ ir 70 kilometrų „Ištvermės“ – šiais metais buvo atnaujinti. Nors pastaroji vidurvasario savaitė buvo įvardijama kaip lietingiausia, tačiau žygio dieną nestigo ir saulės, ir gero oro.

Žygio startas ir finišas buvo įkurti Paprienės estradoje prie Nemuno. Poilsio ir pagalbos punktuose, išsidėsčiusiuose maždaug kas 5–6 kilometrus, žygeiviai buvo vaišinami arbata, užkandžiais, o einantieji ilgesnius atstumus – karštais pietumis.

Prienų kultūros ir laisvalaikio centre buvo įsikūręs vienas iš žygio registracijos punktų, kuriame buvo reprezentuojama Prienų r. savivaldybė. Užsukę į šį punktą žygeiviai galėjo pasigrožėti fotografijų konkurso „Mano miesto bliuzas“ paroda, dalyvavo laimingoje loterijoje, Prienų r. savivaldybės visuomenės sveikatos biuro sveikatinimo akcijoje, susipažino su Prienų kraštu, rajono įmonių ir įstaigų veikla.

Prie žygio organizavimo prisidėjo visos Prienų tarnybos, o intensyvus pasiruošimas truko keletą mėnesių. Mieste teko įrengti papildomas automobilių parkavimo vietas, dideliam žygeivių kiekiui pritaikyti takus. Situaciją renginio metu nuolat stebėjo policijos pareigūnai.

Prienų r. savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas džiaugiasi pavykusiu renginiu, darniu komandiniu darbu, puikiais žygeivių atsiliepimais bei viliasi, kad tai dar ne paskutinis susitikimas Nemuno kilpų krašte.

Prienų r. savivaldybės informacija

Gabijos Morkūnaitės ir Dainiaus Jurevičiaus nuotraukos

Komentarai

komentarai