Įvažiavimą į Prienus papuošė sklandytuvas

0
3630

IMG_4901Europos kaimų, miestelių ir miestų bendruomenės jau seniai kelių žiedus puošia tą regioną atspindinčiomis skulptūromis, mažosios architektūros statiniais, dekoracijomis. Prienų r. savivaldybės darbuotojams kilo idėja, kad laikas ir Prienams papuošti žiedinę sankryžą.

Dar 2015 metų birželio pradžioje Prienų rajono savivaldybė pakvietė vietos gyventojus teikti prie degalinės „Lukoil“ kelyje Kaunas–Prienai–Alytus esančios žiedinės sankryžos akcento idėjas bei pasiūlymus. Visą mėnesį gyventojai galėjo siūlyti, kaip ši vieta – pagrindinis įvažiavimas į Prienus nuo Kauno pusės – galėtų pristatyti Prienų kraštą.

Pasibaigus idėjų siūlymo laikui, Prienų rajono savivaldybės įvaizdžio kūrimo grupė (pirmininkė mero patarėja J. Zailskienė, nariai – Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėja D. Joneliūnienė, Kultūros, sporto ir jaunimo skyriaus vedėjas R. Šiugždinis, Investicijų skyriaus vedėjas V. Griauslys, Švietimo skyriaus vyr. specialistė R. Pavlavičienė) iš gyventojų pasiūlytų idėjų atrinko geriausiai reprezentuojančias rajoną. Posėdyje dalyvavo ir nemažai patarimų davė VĮ „Kauno regiono keliai“ Prienų kelių tarnybos viršininkas D. Šliumeras. Iš viso gauta 10 idėjų. Tai – vėtrungė, medinis Prienų herbo variantas, eglutė su žaisliukais, metalo laužo abstrakcija. Buvo ne vienas pasiūlymas apželdinti žiedinę sankryžą.

Atsižvelgiant į tai, kad akcentas turi atspindėti Prienų kraštą, turi būti matomas iš visų pusių bei visais metų laikais, netrukdyti nei eismo saugumui, nei stambiagabaričio transporto judėjimui, buvo atrinktos ir pateiktos visuomenei balsuoti trys idėjos – sklandytuvas, užrašas PRIENAI, sklandytuvas ir užrašas PRIENAI kartu. Balsavimas vyko rajoninių laikraščių interneto portaluose, Facebook paskyrose, Prienų r. savivaldybėje.  Iš viso sulaukta 787 balsų, kurie pasiskirstė taip: užrašas PRIENAI – 177 balsai; sklandytuvas – 31 balsas; sklandytuvas ir užrašas PRIENAI – 579 balsai. Gyventojams labiausiai patiko ir daugiausia balsų surinko trečioji idėja – sklandytuvas ir užrašas PRIENAI.

Prienų r. savivaldybės administracijos specialistai, bendradarbiaudami su VĮ „Kauno regiono keliai“ Prienų kelių tarnybos specialistais, parengė sąlygas, kuriomis vadovaujantis buvo skelbiamas konkursas šiai idėjai įgyvendinti. Konkursą dar 2015 metų pabaigoje laimėjo reklamos ir dizaino įmonė „Šviesos krateris“, o finansavimas buvo numatytas ir patvirtintas 2016 metų Prienų r. savivaldybės biudžete.

Ir štai – gegužės 27 d. žiedinėje sankryžoje prie įvažiavimo į Prienus buvo sumontuotas Prienų miesto akcentas – sklandytuvas ir užrašas PRIENAI.

Smagu, kad jau daug dešimtmečių Prienus garsinanti sklandytuvų gamykla Pociūnuose ir mūsų padangę dažnai raižantys sklandytuvai tapo neatsiejama mūsų krašto įvaizdžio dalimi. O Prienų r. savivaldybė nežada sustoti – tariantis su gyventojais, žingsnis po žingsnio planuojama papuošti ir kitas savivaldybės žiedines sankryžas ar svarbesnius įvažiavimus.

Dar kartą dėkojame visiems, kurie siūlė idėjas, kurie už jas balsavo, komentavo, vertino. Smagu, kad esame neabejingi savo gimtajam kraštui.

Prienų r. savivaldybės informacija

Komentarai

komentarai