Be išvaryto K. Maksvyčio rungtyniauti turėjęs „Neptūnas“ išsivežė sunkią pergalę iš Prienų

0
2519

Klaipėdos „Neptūnas“ (27/7) pasiekė septintąją pergalę iš eilės LKL ir išvykoje be trečiajame kėlinyje aikštę palikusio Kazio Maksvyčio 75:68 (23:21, 14:7, 17:21, 21:19) palaužė Prienų „Skycop“ (13/21).

Kuomet antrajame kėlinyje „Skycop“ puolimas stipriai strigo, tuo pasinaudojęs „Neptūnas“ įgavo dviženklę persvarą – 37:25. Vis tik po ilgosios pertraukos šeimininkai spurtavo: po kelių tolimų metimų ir Žygimanto Janavičiaus lyderystės „Skycop“ jau buvo persvėrusi rezultatą – 38:37.

Deividas Gailius tritaškiais gaivino „Neptūną“, tačiau netrukus klaipėdiečiai liko be vyriausiojo trenerio. K. Maksvytis iki trečiojo kėlinio pabaigos likus 3 minutėms buvo išvarytas iš aikštės, už emocijas gavęs dvi iš eilės technines pražangas.

Nors į paskutinį ketvirtį „Neptūnas“ keliavo pirmaudamas, o netrukus persvarą vėl išaugino iki dešimties taškų (61:51), „Skycop“ paruošė tritaškių ataką: juos pataikė Arnas Labuckas ir Gintaras Leonavičius. Pastarasis antruoju savo metimu kėlinyje jau išvedė į priekį šeimininkus – 63:61.

Vis tik kuomet jo metimai ėmė skrieti pro šalį, „Neptūnas“ kilo ir išnaudojęs baudų metimus bei L.Williamso tritaškį jau pirmavo 70:65. Liko 77 sek., o likusią intrigą naikino svečių išnaudoti lengvi taškai po varžovų pražangų, tarp kurių atsidūrė dvi techninės, skirtos Darjušui Lavrinovičiui. Jis taip pat mačą baigė likus 52 sek. iki jo pabaigos.

Abiem ekipoms dar lieka po du mačus reguliariajame LKL sezone. Antroje pozicijoje esantis „Neptūnas“ susitiks su „Šiauliais“ ir Kauno „Žalgiriu“, o septintoje vietoje liekantis „Skycop“ kovos su Vilniaus „Rytu“ ir Panevėžio „Lietkabeliu“.

Prienų ekipai vėl nepadėjo Martynas Gecevičius ir Malcolmas Grantas. Tuo tarpu pasireikšti trumpai gavo Vitalijus Kozys (3 min.) ir Ernestas Mankauskas (4 min.).

Po susitikimo „Skycop“ strategas Virginijus Šeškus sakė pasigedęs ir sėkmės, ir didesnio auklėtinių noro laimėti.

„Nemačiau iš kai kurių noro laimėti. Jaunus krepšininkus išleidus matėsi, kad jiems sunku žaisti, nes buvo kita gynyba. „Žalgiris“ mums leido lengviau žaisti, o „Neptūnas“ keitėsi ir įžaidėją dengė dvimetrinis žaidėjas. Fiziškumo nėra ką lyginti, palyginus, susigynėme neblogai.

Kas man pasakys, kad krepšinyje nereikia sėkmės, galiu eiti į debatus. Atsilikdami 2 taškais mes prametame metimą iš po krepšio, o keturi taškai – jau kitas reikalas. Gale Darjušas irgi negalėjo taip pasielgti, gaudamas dvi technines ir galutinai palaidojęs mūsų viltis. Bet čia emocijos, kai ir aš toks, suprantu“, – kalbėjo V. Šeškus.

Tuo tarpu K. Maksvytis didžiavosi, kad jo komanda išlaikė egzaminą rungtyniauti be jo.

„Atvykome gerai nusiteikę, žinojome, kad „Skycop“ yra karšta, ant geros bangos. Pirmuose dviejuose kėliniuose susikrovėme persvarą, o apie trečią ir ketvirtą kėlinius daug kalbėti negaliu, nes jų nemačiau. Džiaugiuosi, kad komanda ir asistentai išlaikė egzaminą ir pasiėmė pergalę“, – teigė jis.

„Skycop“: Žygimantas Janavičius 20 (1/6 trit.), Darjušas Lavrinovičius 16, Arnas Labuckas 9, Gintaras Leonavičius 7, Kšištofas Lavrinovičius 6.

„Neptūnas“: Tomas Delininkaitis 16, Laimonas Kisielius ir Lorenzo Williamsas – po 10, Deividas Gailius 8, Osvaldas Olisevičius 7.