Iškelkime Trispalvę pasitikdami Valstybės atkūrimo šimtmetį!

0
1422

Artėjant Valstybės atkūrimo šimtmečiui pasididžiavimo savo Tėvyne jausmas juntamas visur, jis tarsi plazda ore.

Tad nelikime abejingi šiai svarbiai sukakčiai ir junkimės prie gražios LRT iniciatyvos „Keliu vėliavą“, skatinančios visus Lietuvos žmones, taip pat ir išvykusius gyventi svetur, Vasario 16-ąją, taip pat ir kitų valstybinių švenčių dienomis, kurioje pasaulio dalyje jie bebūtų, iškelti Trispalvę ir paversti tai gražia kasmetine tradicija. Kas gali būti šventiškiau, gražiau, pilietiškiau, tautiškiau už šventės dieną prie namų plevėsuojančią Lietuvos trispalvę?                                                

Artėjant šiai datai, svarbu nepamiršti, kad privaloma iškelti Lietuvos Respublikos vėliavą. Kaip laikomasi šios prievolės, domimės kasmet. Deja, nemaža dalis gyventojų, verslininkų dar pamiršta iškelti trispalvę…

Lietuvos Respublikos valstybės vėliavos ir kitų vėliavų įstatymas reglamentuoja Lietuvos valstybės vėliavą, kitas vėliavas, jų aprašymus, oficialaus naudojimo principus ir tvarką, atsakomybę už vėliavų iškėlimo tvarkos pažeidimus ar vėliavų išniekinimą, vėliavų gamybą ir priežiūrą.

Primename, kad trispalves privaloma iškelti per tris valstybines šventes: Lietuvos valstybės atkūrimo dieną – Vasario 16-ąją, Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną – Kovo 11-ąją, Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną – Liepos 6-ąją. Šio įstatymo reikalavimo privalo laikytis visi: valstybės ir savivaldybės institucijos, organizacijos, privačios įstaigos, gyventojai. Vėliava turi būti iškelta nuo 7 iki 22 valandos.

Įvairių tautinių ir religinių švenčių ar kitomis minėtinomis dienomis (sausio 1-ąją – Lietuvos vėliavos dieną; sausio 13-ąją – Laisvės gynėjų dieną; vasario 24-ąją – Estijos nepriklausomybės dieną; kovo 29-ąją – Lietuvos įstojimo į NATO dieną; gegužės 1-ąją – Lietuvos įstojimo į Europos Sąjungą dieną; gegužės 9-ąją – Europos dieną; birželio 14-ąją – Gedulo ir vilties dieną (su gedulo ženklu); birželio 15-ąją – Okupacijos ir genocido dieną (su gedulo ženklu); liepos 15-ąją – Žalgirio mūšio dieną; rugpjūčio 23-ąją – Europos dieną stalinizmo ir nacizmo aukoms atminti ir Baltijos kelio dieną; rugpjūčio 31-ąją – Laisvės dieną; rugsėjo 23-ąją – Lietuvos žydų genocido dieną (su gedulo ženklu); spalio 25-ąją – Konstitucijos dieną; lapkričio 18-ąją – Latvijos nepriklausomybės paskelbimo dieną; lapkričio 23-ąją – Lietuvos karių dieną) vėliavos turi būti iškeltos prie valstybės ir savivaldybių institucijų bei įstaigų. Individualūs asmenys šiomis dienomis savo nuožiūra vėliavas gali kelti, laikydamiesi Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimo nuostatų.

Minint gedulą, Lietuvos valstybės vėliava nuleidžiama 1/3 stiebo ilgio. Jeigu Lietuvos valstybės vėliava keliama ne ant stiebo, ji keliama su gedulo ženklu – prie vėliavos koto prisegamas 10 cm pločio juodas kaspinas, kurio galai siekia vėliavos apačią.

Atsakomybę už vėliavų kėlimo tvarkos pažeidimą numato Administracinių nusižengimų kodekso 519 str., kuriame už vėliavų kėlimo tvarkos pažeidimą numatyta įspėjimas arba bauda nuo 10 iki 12 Eur (juridinių asmenų, išskyrus valstybės ir savivaldybių institucijas ir įstaigas, vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims, gyvenamųjų namų savininkams arba už gyvenamųjų namų eksploatavimo organizavimą atsakingiems asmenims) ir bauda nuo 10 iki 16 Eur (valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims).               
 
Nuoširdžiai kviečiame visus Vasario 16-ąją iškelti Lietuvos trispalvę!

Prienų seniūnijos informacija

Komentarai

komentarai