Į turistų atrastą Prienų rajoną vilioja ir davatkynas

0
4267

2 Valstybinio turizmo departamento (VTD) duomenimis, pernai vietinių turistų srautas sparčiausiai augo Prienuose (+108,4 proc.).

Nors turistų skaičius Prienų rajone nėra įspūdingas, vietos verslas ir valdžia džiaugiasi, kad jis stiebiasi lyg ant mielių, ir viliasi, kad ilgainiui, kai įvykdys numatytą projektą, dar pakils.

Kas turistus traukia į Prienų rajoną?

Menininkus ar jiems prijaučiančius vilioja Šilavoto „Davatkynas“, įsikūręs Naujasodžio kaime. Tai muziejus, kurio patalpose praėjusiame amžiuje veikė neformalus moterų vienuolynas, jame įsikūrusios pamaldžios moterys vadintos davatkėlėmis, nuo to – ir toks pavadinimas.

Dabar „Davatkyne“ vyksta menininkų plenerai, poezijos festivaliai.

Kitame muziejuje – Prienų krašto – rengiamos įvairios edukacinės programos. Tarkim, „Duonos kelias iki stalo“, „Auskit, vykit, mano rankos…“, „Lino kelias iki staklių“ ar „Nepriklausomybės kovos: Prienų krašto savanoriai ir partizanai“ .

Pasidairyti galima ir po Stakliškių midaus gamyklą.

Sklandytojai, parašiutininkai ar jų sportu nuo žemės besigrožintys žmonės važiuoja į Pociūnų aerodromą. Čia vyksta pasaulio sklandymo čempionatai, galima pasidairyti ir į senovinius lėktuvus.

Pailsėti Lietuvos turistai suvažiuoja į Prienų rajone esantį Visuomenės harmonizavimo parką.

Kaip tikina prieniškiai, nuo Balbieriškio atodangos Nemuno slėnio kairiajame šlaite atsiveria vienas gražiausių Lietuvos peizažų. Dėl stačių margaspalvių krantų ir unikalaus reginio dar 1974 m. ši atodanga paskelbta geologiniu gamtos paminklu.

Kaip pasakojo Prienų rajono savivaldybės Kultūros, sporto ir jaunimo skyriaus vedėjas Rimantas Šiugždinis, Prienai su Kaišiadoriais vykdys bendrą Kauno marių ir Nemuno kilpų turizmo projektą. Ir tuomet tikisi gausesnio turistų srauto. Pernai Prienų rajoną su nakvyne aplankė per 20 tūkst. vietinių turistų.

Pasak R.Šiugždinio, yra viena bėda – Prienai neturi viešbučio, tačiau viliasi ateityje jį turėti, kad turistams nereikėtų nakvynės ieškoti Birštone.

Birštone turizmas taip pat pastaraisiais metais auga.

3„Manome, kad ir 2016-aisiais būsime tarp lyderių. Juolab laukiame komplekso „Vytautas Mineral SPA“ atidarymo“, – kalbėjo Birštono turizmo informacijos centro direktorė Rūta Kapačinskaitė.

Į šį kurortą šį pavasarį ir vasarą trauks, anot R. Kapačinskaitės, ir daug įdomių renginių. Ji pabrėžė, kad jau dabar sunku rasti kur užsisakyti vietą nakvynei tarptautinio džiazo festivalio balandžio pradžioje metu.

Birželį Birštonas švęs ne tik Miesto dieną, bet ir kurorto 170-ąjį gimtadienį, o liepą dangų virš Birštono nuspalvins karštojo oro balionai – čia vyks šios sporto šakos moterų čempionatas.

verslas.lrytas.lt informacija

Komentarai

komentarai