Greičio mažinimo kalnelių F. Vaitkaus, Žemaitės ir V. Kudirkos gatvėse neliks

0
4588

Prienų r. savivaldybės kelių eismo saugumo komisija nuolat gauna prašymų tai vienur, tai kitur įrengti greičio mažinimo kalnelius, Rugpjūčio 24 d. vykusiame Kelių eismo saugumo komisijos posėdyje pakartotinai buvo svarstomas klausimas dėl greičio mažinimo kalnelių pašalinimo F. Vaitkaus, Žemaitės ir V. Kudirkos gatvėse Prienų mieste.

Pirmą kartą šis klausimas buvo svarstomas prieš pusantro mėnesio po Dvariuko bendruomenės atstovų kreipimosi, kuris buvo pateiktas su keliais šimtais gyventojų parašų. 2018 m. liepos 18 d. Kelių eismo saugumo komisijos nutarimu Prienų seniūnija įvykdė gyventojų apklausą. Jos metu buvo apklausti 578 vietos gyventojai (iš 1702 vietos gyventojų, turinčių teisę dalyvauti apklausoje), jų dalis nuo bendro skaičiaus – 34 proc. Didžioji dalis gyventojų (80,45 proc.) pasisakė už greičio mažinimo kalnelių pašalinimą, 19,55 proc. buvo prieš.

Atsižvelgdama į Dvariuko bendruomenės atstovų prašymą ir apklausos rezultatus, komisija balsų dauguma nutarė tenkinti daugumos apklaustųjų gyventojų prašymą – visus kalnelius pašalinti. Taip pat nutarta prašymų dėl greičio mažinimo kalnelių šiose gatvėse vienerius metus nesvarstyti.

„Dėl greičio mažinimo kalnelių keliuose nuomonės yra labai prieštaringos: vieni gyventojai pageidauja, kiti, ypač gyvenantieji šalia įrenginių, prašo panaikinti, motyvuodami tuo, kad padidėjo triukšmingumas, aplinkos tarša ir suprastėjo gyvenimo kokybė. Buvo ir tokių Dvariuko mikrorajono F. Vaitkaus g. gyventojų, kurie kalnelių pageidavo, o jau po kelių mėnesių pasirašė prašyme, kad jie būtų nuardyti. Neabejojame, kad ir šis komisijos sprendimas kažkam patiks, kažkam nelabai, tačiau tokia buvo daugumos bendruomenės narių valia. Jeigu visi suprasime, kad laikytis eismo taisyklių (Dvariuko mikrorajone greitis, kaip ir visame mieste, 50 km/val.), saugumo ir mandagaus elgesio kelyje yra ne prievolė, o pareiga ir geras tonas, tuomet greičio ribojimo ženklų reikės gerokai mažiau ir nepasitenkinimo visuomenėje bus mažiau“, – kalbėjo Kelių eismo saugumo komisijos pirmininkas A. Marcinkevičius.

Praėjusiame posėdyje buvo pagarsintas dar vienas kreipimasis dėl saugaus eismo užtikrinimo F. Vaitkaus g. Kadangi dėl kalnelių komisija jau priėmė sprendimą, gyventojo prašymas nebuvo tenkintas, o papildomų saugumo ženklų įrengimo F. Vaitkaus g. klausimas bus svarstomas vėliau.

Prienų r. savivaldybės informacija

Komentarai

komentarai