Ekstremaliųjų situacijų komisija aptarė aktualius klausimus

0
549

Vasario 11 d. buvo surengtas nuotolinis Prienų r. savivaldybės ekstremaliųjų situacijų komisijos posėdis. Posėdžiui vadovavo ESK pirmininkė, administracijos direktorė J. Zailskienė, taip pat dalyvavo meras A. Vaicekauskas, Bendrojo skyriaus vedėja J. Mickevičienė, kiti administracijos atstovai ir komisijos nariai.

Posėdyje aptarti veiksmai ir priemonės, ką reikėtų daryti, jei dėl gausaus sniego pavasarį kiltų potvynio pavojus, apžvelgta bendra epidemiologinė situacija rajono savivaldybėje ir asmens sveikatos priežiūros įstaigose, kalbėta apie gyventojų skiepijimą ir karantino sąlygų švelninimą.

Savivaldybės civilinės saugos specialistas R. Trakymas informavo, kad pokyčiai gamtoje prevenciškai yra stebimi kiekvieną dieną: matuojamas sniego ir ledo storis bei vandens lygis Nemune (visi duomenys kol kas yra normos ribose). Anot specialisto, blogiausia būtų staigus atšilimas, kuris sukeltų potvynio pavojų. Siekiant užkirsti kelią galimoms grėsmėms, yra paruoštos atmintinės su svarbiais kontaktais ir artimiausiu metu bus išdalintos tiems gyventojams, kurių sodybos gali būti užlietos. Taip pat ir toliau bus prevenciškai stebimi pokyčiai Nemune.

Daug nerimo taip pat kelia galimos grėsmės naujai sutvarkytoms Prienų viešosioms erdvėms prie Nemuno. Kalbėta, kad potvynio metu nukentėtų ne tik pakrantės mažosios architektūros statiniai, kuriuos galima skubiai išmontuoti, bet ir pastatas valtims saugoti. Norint užtikrinti šio statinio saugumą reikalingas išankstinis pasiruošimas. Posėdžio metu buvo nutarta įpareigoti UAB „Prienų butų ūkis“ stebėti situaciją ir bendradarbiaujant su Savivaldybe užkardyti galimas grėsmes.

Iš statistinių COVID-19 duomenų matyti, jog sergančiųjų ir naujų koronaviruso atvejų rajone mažėja. Prienų ligoninės direktorė J. Milaknienė pabrėžė, kad situacija tikrai gerėjanti: COVID-19 skyriuje šiuo metu iš 25 lovų yra užimtos 7, tačiau mažinti lovų skaičių ar uždaryti skyrių nenumatoma.

Įstaiga karantino metu užtikrino ir kitų paslaugų teikimą: teikiama 70 proc. stacionarių ir 80 proc. ambulatorinių paslaugų. Direktorė pabrėžė, kad ir medikai, ir gyventojai turi laikytis dabar galiojančių saugos reikalavimų.

Prienų PSPC direktoriaus A. Ivanausko teigimu, įstaiga pamažu grįžta į įprastinį darbą, visi darbuotojai sveiki, o pagrindiniai šiandienos darbai – gyventojų vakcinacija. Pasak vadovo, 420 žmonių paskiepyti antra vakcinos doze, toliau vyksta mokytojų, kitų švietimo įstaigų darbuotojų, medikų, odontologų, vaistininkų ir vyresnių gyventojų skiepijimas.

Savivaldybės ESK žiniomis, savivaldybėje prioritetinių grupių skiepijimui jau yra sunaudota apie 1200 vakcinų „Pfizer“ ir „AstraZeneka“ dozių.

Kauno visuomenės sveikatos centro Prienų skyriaus vedėjas A. Skiauteris taip pat patikino, kad epidemiologinė situacija rajone gerėja: nuo vasario 7 d. iki 10 d. nustatyta 11 naujų COVID-9 atvejų, naujų atvejų skaičius 100 tūkstančių gyventojų per 14 dienų – 255 ir tai yra mažiau nei Lietuvos vidurkis. Nepaisant to, kad situacija sparčiai gerėja, karantino atlaisvinimas, pasak A. Skiauterio, turi vykti laipsniškai.

ESK pirmininkė J. Zailskienė pasidžiaugė, kad sutelktomis visų pastangomis nuveiktas didelis darbas ir situacija gerėja. Visų dalyvavusiųjų posėdyje nuomone, atėjo laikas švelninti karantino sąlygas, tačiau ir toliau reikia laikytis rekomendacijų, saugotis ir saugoti aplinkinius.

Prienų r. savivaldybės informacija

Komentarai

komentarai