Ekskursija į Druskininkus

0
1784

2017 metų gegužės 18 dieną 2 klasės mokiniai lankėsi Druskininkuose. Pirmiausia aplankė miško muziejų „Girios aidas“. Vaikai apžiūrėjo muziejuje esančias nuolatines ekspozicijas. Gidė šiltai bendravo, pasakojo apie šio krašto gamtą – paukščius, vabzdžius, žvėris, augalus, atsakė į pateiktus klausimus.

M. K. Čiurlionis – žymiausias lietuvių dailininkas ir kompozitorius. Tad mokiniai nekantravo aplankyti M. K. Čiurlionio memorialinį muziejų. Mūsų jau laukė gidė, kuri ir papasakojo apie garsųjį menininką. Vaikai turėjo galimybę pasiklausyti simfoninės poemos „Miške“, pamatyti įspūdingas dailininko paveikslų reprodukcijas. Labiausiai juos sužavėjo dailės darbai: „Pasaka. Karaliai“, „Rex“. Piramidžių ir Žvaigždžių sonatos. Vėliau mažieji Druskininkų mieste žavėjosi unikaliu grojančiu ir šokančiu fontanu. Tai nuostabus muzikinis fontanas, kuris susilaukia daug vietinių bei miesto svečių dėmesio.

Aplankę žymiausias Druskininkų vietas iškeliavome į Liškiavą. Liškiava – nedidelis miestelis, saugantis nepaprasto grožio bažnyčią, vadinamą baroko perlu. Pasiklausę gidės pasakojimo apie bažnyčią, nusileidome į po bažnyčia įrengtą muziejų, kuriame saugomi senovę menantys daiktai, mumifikuoti vienuolių palaikai. Pasidairę po upės vingius, pasižvalgę po Nemuno krantus patraukėme į Merkinę.

Užlipus į Merkinės piliakalnį grožėjomės dažytais dzūkiškų pirkių stogais, Merkio ir Nemuno upių santaka. Vėliau nukeliavome žvilgtelėti ir į Merkinės apžvalgos bokštą. Tikrai nepasigailėjome. Iš apžvalgos bokšto atsivėrė nuostabus vaizdas.

Pažintinė – edukacinė ekskursija antrokamspaliko neišdildomus įspūdžius. Vaikai daug sužinojo, pamatė, daug patyrė, turiningai praleido laiką.

Virginija Abramavičienė

Komentarai

komentarai