Edukacinė-pažintinė kelionė po Sūduvos kraštą

0
3320

Prienų r. savivaldybė dalyvauja ES projekte „Parama maisto produktais IV“ Nr. EPSF-2016-V-04-01. Pagal projektą vykdomos ir kitos veiklos, kurias finansuoja Europos pagalbos labiausiai skurstantiems asmenims fondas.

Smagiausias ir labiausiai bendruomenę suartinantis įvykis – kelionė, todėl kaip papildoma veikla pasirinkta išvyka, kurioje dalyvavo mišrios grupės (suaugusiųjų ir vaikų) paslaugų gavėjai. Spalio 26 d. 53 asmenų grupė (atstovai iš visų seniūnijų), lydima Prienų r. savivaldybės administracijos Socialinės paramos ir sveikatos skyriaus vyr. specialistės Laimos Jančiauskienės, vyko į edukacinę-pažintinę kelionę po Sūduvos kraštą.

Sūduva istoriškai visada gyveno turtingai, todėl nereikia stebėtis, kad čia buvo puošnių ir turtingų dvarų. Kiekvienas dvaras turėjo savo istoriją, kuri atsispindėjo dvarininkų giminės tradicijose ar veikloje. Antai Zyplių dvaras Lukšiuose, ne taip seniai buvęs apleistas ir užmirštas, šiandien prikeltas naujam gyvenimui. Dvaro aplinką puošia išlikęs 11 pastatų ansamblis ir dvarą supantis parkas. Viename iš pastatų įsikūręs restoranas, kurio šeimininkai svečius vilioja tradiciniais dvaro patiekalais ir išskirtiniu „Ragaučiumi“. Šio ir kitų gardžių valgių teko paragauti ir visiems kelionės dalyviams. Ne mažiau įspūdingas ir Gelgaudiškio dvaras, kurio rūmus supa vienas didžiausių Lietuvos dvarų parkų, taip pat Paežerių dvaro sodyba. Ekskursijos metu apžiūrėtas buvusiuose Paežerių dvaro rūmuose įkurtas Vilkaviškio krašto muziejus, kuriame parengtos gamtos, proistorės, krašto ir išeivijos istorijos, žymių visuomenės veikėjų nuolatinės ekspozicijos.

Be aplankytų dvarų, kelionės dalyviai turėjo galimybę dalyvauti praktinėje pažintinėje programoje „To sviestelio gardumas“: mušė sviestą ir ragavo su namine duona bei arbata, sprendė užduotis.

Edukacinės-pažintinės kelionės metu grupė aplankė ir Vilkaviškio Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo katedrą, stabtelėjo prie vieno svarbiausių nepriklausomybės siekėjų, mokslininko, gydytojo Jono Basanavičiaus paminklo, taip pat nusilenkė prozininko, poeto, vieno iš tautinio sąjūdžio ideologų Vinco Kudirkos atminimui prie jo kapo Kudirkos Naumiestyje.

Vėlai vakare visi maloniai pavargę, bet kupini geros nuotaikos ir gražių įspūdžių grįžo į namus. Kelionės organizatoriai džiaugiasi, kad žmonės turėjo galimybę praleisti dieną prasmingai ir turiningai – pamatyti labiausiai turistų lankomus Sūduvos krašto objektus, prisiliesti prie tradicinio maisto gamybos paslapčių, neformalioje aplinkoje pabendrauti, pasidalinti bendrumo ir sutelktumo jausmu.

Prienų r. savivaldybės Socialinės paramos ir sveikatos skyriaus informacija

Komentarai

komentarai