E-futbolo Pasaulio čempionate žalgiriečiai įveikė pirmą atrankos etapą

0
439

Antrą kartą Pasaulio e-futbolo klubų čempionate dalyvavę „Žalgirio“ žaidėjai pirmieji iš Lietuvos atstovų įveikė pirmąjį atrankos barjerą.

Pasaulio e-futbolo klubų varžybos vadinasi „FIFAe Club series“. 2023 metų sezone varžomasi FIFA 23 serijos žaidime 2 prieš 2. „Žalgirio“ komandai antrą sezoną iš eilės atstovauja Paulius Janušonis „Dabizas“ ir Marius Šalčius „Marinis“.

Žalgiriečiai kovas pradėjo preliminaraus atrankos etapo Šiaurės Europos regiono zonoje.

Į šią zoną pateko 48 komandos. Aukščiausią reitingą turinčios 8 ekipos iš karto pateko į pagrindinį atrankos etapą, o dėl kitų 16 vietų varžėsi 40 komandų.

Varžovus lėmusi turnyro sistema pirmąją rungtynių savaitę lapkričio 11 d. nebuvo palanki – abu tekę varžovai buvo itin pajėgūs, su solidžia tarptautinių kovų patirtimi. Suomijos rinktinės nario bei anglo duetui „500 Horses“ dukart nusileista vienodais rezultatais 1:5.

Pajėgus buvo ir kitas tekęs varžovas iš Didžiosios Britanijos „Horizon Union“, kurio gretose žaidė britas „HashtagShawrey“ (2020 metų su kitu klubu pateko į TOP16 pasaulyje) bei Škotijos rinktinės (2022 m. su rinktine pateko tarp TOP24 pasaulyje) narys „EllevensJayden“. Šiam varžovui pralaimėta 1:4 ir 1:2.

„Varžovai buvo tikrai stiprūs, sunku buvo susikurti progų smūgiui, vėliau jau nesugebėjome grįžti į žaidimą“, – apie sudėtingą startą kalbėjo „Marinis“.

Antrąją galimybę „Žalgirio“ duetas turėjo lapkričio 25 d. Pirmasis varžovas nepasirodė kovoje, o antroje dvikovoje su lenkais „Cebulki Squad“ iškovota pirma sezono pergalė – varžovai įveikti 3:2 ir 7:1.

Trečioje dvikovoje teko pripažinti suomių komandos „Reindeer City“ pranašumą (0:3, 0:4).

Lemiama buvo paskutinė ketvirtoji akistata su Norvegijos komanda „Voksne Menn“. Turnyro ankstesniame žingsnyje norvegai nugalėjo kitą Lietuvos atstovą varžybose „Hegelmann“ (2:1, 3:1). Už kolegų eliminavimą žalgiriečiai atkeršijo – norvegai nugalėti 4:1 ir 2:1.

Ši pergalė leido „Žalgiriui“ patekti į „FIFAe Club series 2023“ pagrindinį atrankos etapą.

„Pirmose rungtynėse jautėsi jaudulys, vėliau jis dingo, pavyko žaisti aštriau, kas leido susikurti daugiau progų ir įmušti“, – po rungtynių lengviau atsikvėpė „Dabizas“.

„Labai džiaugiuosi, jog pagaliau pavyko iškovoti pergales, – komentavo „Marinis“ – Šiemet rungtyniavome 2 prieš 2, o tai jau visai kitas žaidimas negu 1 prieš 1, nes turi jausti komandos draugą, kur jis perduos kamuolį, kur bėgs. Laikui bėgant po truputį pradėjome suprasti vienas kitą. Todėl, manau, ir atėjo pergalės.“

Norint patekti į Pasaulio čempionatą reiktų įveikti dar du atrankos barjerus.

Kitame etape Šiaurės Europos zonoje varžysis 24 komandos suskirstytos į 3 divizionus.

Trečiame atrankos etape rungtyniaus 52 klubai iš visų pasaulio regionų.

Pasaulio čempionato finaliniame etape žais 24 klubai. Prizinis finalinio etapo fondas siekia 300 tūkst. dolerių.

fkzalgiris.lt informacija

Komentarai

komentarai