Dvariuko bendruomenė išsirinko naują pirmininkę

0
2821

Dvariuko bendruomenės pirmininkas Mindaugas Rukas pasidalino įžvalgomis apie nuveiktus  darbus. Pasidžiaugė, kad Dvariuko mikrorajono teritorijoje, bus vedama dujotiekio trasa. Visi norintys galės prisijungti. Darbai prasidės 2018 m. pavasarį arba vasarą.

Gyventojų prašymu įrengta skelbimų lenta, po naujų metų bus įrengtas ir knygų namelis. Organizuotos šventės, įvairios akcijos (tradicinė akcija „Darom“ organizuojama jau ne pirmus metus). Dvariuko bendruomenės krepšinio komanda „Dvariukas“ jau treti metai dalyvauja rajono krepšinio pirmenybėse.

Pirmininkas kalbėjo apie susikaupusias problemas, gyventojų prašymus ir skundus. F. Vaitkaus gatvės gyventojai, pageidauja sumažinti greičio ribojimo kalnelių skaičių. Gyventojai pasigenda poilsio zonų, aktyvaus laisvalaikio ir rekreacijos zonų. Kai kuriose gatvėse pageidauja geresnio gatvių apšvietimo, nesutvarkytos šalikelės, duobėti keliai.

Susirinkime vyko diskusija su Prienų rajono savivaldybės meru Alvydu Vaicekausku. Jis pasiūlė dėl susikaupusių problemų kreiptis į miesto seniūną, arba rašyti prašymus atitinkantiems savivaldybės specialistams. Dėl greičio ribojimo kalnelių sumažinimo F. Vaitkaus gatvėje, pasiūlė kreiptis į savivaldybės saugaus eismo komisiją, kuri sprendžia šiuos klausimus (kas jau buvo padaryta ir anksčiau – gyventojai kreipėsi raštiškai) ir pažadėjo gyventojams, kad greičio ribojimo kalnelių skaičius bus sumažintas ir su jų skaičiumi F. Vaitkaus gatvėje komisija, vadovaujama Algio Marcinkevičiaus, persistengė.

Meras pristatė projektus, kurie bus įgyvendinti artimiausiu metu. Pakartotinai skelbiamas nuomos konkursas Prienų „Revuonos“ viešbučiui. Ruošiamas projektas Revuonos parko atnaujinimui: bus įrengti lauko treniruokliai, vaikų žaidimo zona, sutvarkyti takai ir aplinka. Gyventojai prašė mero, kad būtų sutvarkyta prieiga prie šaltinio, kad nebūtų išpjauta per daug medžių vykdant atnaujinimo darbus parke.

Bus pertvarkytos Prienų miesto seniūnijos teritorijos ribos, ko pasekoje Dvariuko mikrorajonas irgi turėtų prasiplėsti (Giraitiškių teritorija).

Iš ES lėšų bus įrenginėjami dviračių takai, kurie apjungs Birštono, Prienų ir Alytaus miestus, dviračių takas nusidrieks per Dvariuko mikrorajoną, kuris eis link Naravų. Meras kalbėjo, kad poilsio zonai galima išnaudoti Giraitiškių teritoriją. Organizuojant įvairias akcijas, aktyviau galėtų prisijungti  bendruomenės gyventojai.

Meras akcentavo, kad Prienų mieste gatvių asfaltavimas vyksta nustatyta eiliškumo tvarka, kurią sudaro Prienų seniūnija. Planuojama aptverti darželio „Pasaka“ teritoriją, įrengti erdvesnę automobilių stovėjimo aikštelę.

2018 m. pavasarį rajono meras pažadėjo pasivaikščioti po Dvariuko mikrorajono apleistas, netvarkingas teritorijas, pabendrauti su gyventojais, aptarti problemas. Jis pasidžiaugė, kad Prienų miestas gražėja, renovuojama daug daugiabučių. Daugėja aktyvių gyventojų, kurie gražiai tvarkosi savo sodybas.

Toliau vyko diskusija. Rajono meras išklausė gyventojų problemas. Kalbėjo F. Vaitkaus g. 3 A, gyventoja. Po liūčių jos ir kitų ten esančių gyventojų kiemai apsemti. Prašė pagalbos pas seniūną, tačiau nesulaukė (priekaištus dėl neveiklumo Prienų miesto seniūnui pareiškė dauguma susirinkusių Dvariuko gyventojų).

Kalbėjo Mėlynių, Bruknių, Pievų, Pilies, Žemaitės (gatvės pabaigoje, krantinėje) gatvių gyventojai. Jie pageidauja, kad būtų įvestos vandentiekio, nuotekų trasos. Norėtų, kad tos gatvės būtų išasfaltuotos.

Pamiškio, Lenktosios, F. Vaitkaus gatvės gyventojai kalbėjo, kad nėra apšvietimo, vakarais  nesaugu.

Žemaitės gatvės pabaigoje mažai apšvietimo, F. Martišiaus gatvėje blogas matomumas, nėra šaligatvių.

Pasibaigus diskusijoms susirinkimo dalyviai išrinko naują bendruomenės pirmininkę, kuria tapo Gražina Bendinskienė. Buvo suformuota ir nauja Dvariuko bendruomenės valdyba, kurią sudaro: Gražina Bendinskienė, Dalius Juodsnukis, Mantas Michaliunjo, Daiva Buzienė ir Mindaugas Rukas. Valdybos pirmininku išrinktas Dalius Juodsnukis.

Dvariuko bendruomenės informacija

 

 

 

 

Komentarai

komentarai