Dvariukas – mylimas ir brangus kraštas

0
3821

Dvariukas – tai Prienų miesto dalis, kuri oficialiai yra viena iš 9 seniūnaitijų ir užima nemažą dalį mūsų miesto teritorijos. Dvariukyje neveikė jokia bendruomenė, nors šiame mikrorajone ir gyvena daug šviesių žmonių.

2015 m. Prienų miesto bendruomenių sąrašą papildė dar viena narė – Dvariuko bendruomenė. Kalbiname šios bendruomenės įkūrėją Mindaugą Ruką.

Ką jums reiškia Dvariukas?

Esu gimęs ir užaugęs Dvariukyje. Dar studijų metu su būsima žmona Vaida pradėjome ieškoti sklypo savo namams ir jį suradome šiame mikrorajone, visai netoli tos vietos, kur ir užaugau. Čia įsirengėm namą, sukūrėm šeimą ir auginame du vaikus. Ši gimta vieta įsikūrusi šalia Nemuno, kur prabėgo visa vaikystė, todėl čia mylimas ir brangus kraštas.

Kodėl ir kaip gimė idėja įkurti Dvariuko bendruomenę?

Idėja įkurti bendruomenę kilo jau 2014 m. Kaip ir kitų mikrorajonų taip ir Dvariuko gyventojai reiškė nemažai nusiskundimų dėl: kelių būklės, apšvietimo, laisvalaikio aikštelių trūkumo ir kitais klausimais, todėl reikėjo bendros ir vieningos nuomonės, asociacija kaip teisinė forma tam puikiai tiko. 2015 m. subūręs nedidelį ratą steigėjų ir įkūriau bendruomenę. Steigėjai tapo valdybos nariais, man buvo patikėtos pirmininko pareigos.

Pradiniai tikslai buvo suburti bendruomenės branduolį, pradėti dalyvauti projektinėje veikloje.

2017 m. tapau Prienų miesto vietos veiklos grupės pirmininku, naujos pareigos dar labiau padidino mano užimtumą, todėl, supratęs, jog nesuspėsiu (esu dar ir VšĮ Jaunimo organizacijos „Prienai“ vadovas, taip pat dirbu IT specialistu), nusprendžiau surasti žmogų, kuris galėtų mums padėti. 2018 m. oficialiai užregistravome naują pirmininkę, šiek tiek pakeitėme ir valdybos sudėtį.

Kokius darbus pavyko nuveikti ir kokie darbai planuojami atlikti ateityje?

Labai džiugu, jog į Dvariuko teritoriją pavyko įsivesti dujotiekio trasą. Žemaitės gatvėje Prienų rajono savivaldybės taryba suteikė teisę į sklypą bendruomenės laisvalaikio ir rekreacijos zonai, kuri pamažu tvarkoma.

Dar vienas, daug laiko sąnaudų pareikalavęs skaudulys – greičio mažinimo kalneliai. Mes ir patys pradžioje buvome už jų įrengimą, tačiau greitai supratome, jog jie netinkami. Sulaukėme daugelio gyventojų nusiskundimų, pasidomėjus tapo aišku, kad jie neatitinka kelių direkcijos reikalavimų: dėl aukščio, atstumų, triukšmo lygio ir t.t. Buvo nutarta, kad Prienų seniūnija pati atliks Dvariuko gyventojų apklausą tuo klausimu, kurioje didžioji dalis gyventojų (per 80 proc) pasisakė už netinkamų greičio mažinimo kalnelių išmontavimą.

Teko spręsti kelių būklės problemas (ne visos gatvės išasfaltuotos), kelių ženklinimo klausimus, apšvietimo problemas (tiesa, dauguma jų išnyko, neseniai sumontavus naujus LED šviestuvus), organizavome savo bendruomenės renginius ir buvome aktyvūs Prienų krašto renginiuose.

Ateityje, žinoma, puoselėsime bendruomenės laisvalaikio ir rekreacijos zoną. Norėtųsi ir tinkamos erdvės sportui, galbūt pavyks atgaivinti ir sporto aikštyną, buvusį Žemaitės gatvės gale, prie Nemuno (kur anksčiau buvo įrengta tinklinio aikštelė, krepšinio stovas). Labai norėtųsi atgaivinti Nemuno pakrantę, kad būtų patogu prieiti išsimaudyti, pasivaikščioti.

Iš Prienų rajono savivaldybės biudžeto lėšų bus įrenginėjamas dviračių takas, kuris nusidrieks per Dvariuko mikrorajoną ir eis link Naravų. Greitu metu bus tvarkomas Revuonos parkas, archeologiniai kasinėjimai jau buvo atlikti praeitų metų pabaigoje, kas yra būtina norint pradėti darbus buvusios piliavietės teritorijoje.

Kokią Dvariuko viziją jūs matytumėte ateityje?

Dvariuką aš įsivaizduoju kaip saugų ir ekologišką mikrorajoną, su šaligatviais ir dviračių takais pagrindinėse gatvėse, su daugybe žalumos ir patogiomis gyventojams laisvalaikio ir sporto zonomis, atnaujintu parku ir krantine.

„Dvariuko“ komanda jau eilę metų dalyvauja rajono krepšinio pirmenybėse, jūs esate komandos vadovas, kaip jiems sekasi šiame sezone?

Krepšiniui esu neabejingas nuo mažens, pats žaidžiau ilgą laiką. Idėja suburti „Dvariuko“ krepšinio komandą grupei krepšinio mėgėjų buvo kilusi 2014 metais. Prienų rajono savivaldybės ir laikraščio „Gyvenimas“ krepšinio pirmenybėse žaidžiame jau ketvirtą sezoną iš eilės (nuo 2015 m.). Tris sezonus iš eilės patekome tarp 8 geriausių komandų, tačiau medalių iškovoti nepavykdavo. Šį sezoną sekasi kol kas gerai, tikimės laimėti medalius.

Dėkojame už pokalbį!

Evelina Paužaitė

 

Komentarai

komentarai