Diskusija apie Jiezno viešųjų erdvių tvarkymą

0
1652

Pagal Europos Sąjungos struktūrinių fondų paramos priemonę „Kaimo gyvenamųjų vietovių atnaujinimas“, suteikiant galimybę kompleksiškai atnaujinti 1–6 tūkst. gyventojų turinčių miestų, miestelių ir kaimų bendruomeninę ir viešąją infrastruktūrą, Prienų r. savivaldybei buvo skirta apie 890 000 eurų (visam Kauno regionui – 6 809 863 eurai). Jieznas buvo patvirtintas Regiono plėtros taryboje kaip tinkamas gauti finansavimą.

Gegužės 31 d. Prienų r. savivaldybės meras A. Vaicekauskas su administracijos atstovais būsimas investicijas pristatė Jiezno bendruomenės nariams. Pasitarime dalyvavo ir administracijos direktorius E. Visockas, mero patarėja J. Zailskienė, administracijos Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėja D. Joneliūnienė, Investicijų skyriaus vyr. specialistė A. Deltuvienė. Į pasitarimą atvyko Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP), kurios planuoja Jiezne įamžinti Nepriklausomybės kovų dalyvius ir pastatyti paminklą, atstovai.

„Susitikimo su gyventojais tikslas – ne tik išklausyti jiezniškių poreikius dėl investicijų panaudojimo, bet ir į juos atsižvelgti. Norisi, kad Jieznas būtų gražesnis ir šviesesnis. Deja, europinės lėšos yra ribotos, todėl reikia nustatyti prioritetus, kokias erdves labiausia reikia tvarkyti“, – kalbėjo meras.   

Pasitarimo metu diskutuota dėl seniūnijos aikštės, autobusų stoties aplinkos, paežerės ir kitų objektų bei viešųjų erdvių tvarkymo galimybių. Diskusijų metu Jiezno bendruomenės nariai aptarė tris prioritetus. Pirmiausia numatyta sutvarkyti autobusų stoties aplinką, įrengti apšvietimą. Kalbėta, jog į stoties pastatą nebus investuojama, o šis objektas galėtų būti atnaujintas verslo lėšomis. Toliau būtų tvarkoma Jiezno miesto centrinė aikštė ir prieigos prie ežero, taip pat parko ir paplūdimio (prie Sodo g.) infrastruktūra.

Meras linkėjo, kad sumanymai kitais metais būtų pradėti įgyvendinti.

Prienų r. savivaldybės informacija

Komentarai

komentarai