Didikų Pacų giminės paveldo įamžinimo projektas įsibėgėja

0
586

Liepos 14 d. Savivaldybėje vyko tarptautinio projekto „Pacų giminės paveldas kaip bendros turizmo plėtros abipus sienų pagrindas“ įgyvendinimo Prienų rajone komandos pasitarimas. Šį projektą laimėjo ir nuo praėjusių metų kartu įgyvendina Prienų r. savivaldybės administracija, VšĮ Vilkaviškio turizmo ir verslo informacijos centras ir Lenkijos Suvalkų pavietas.

Pasitarimo metu susirinkę Administracijos, Prienų kultūros ir laisvalaikio centro, Prienų krašto muziejaus darbuotojai aptarė ir pasiskirstė darbus šiame etape, pasirengimą partnerių susitikimui Prienuose, kuris vyks rugpjūčio 10 d.

Jiezno centre planuojama pastatyti istorinių Pacų rūmų maketą, bronzinius „Pacų batus“, Pacų suoliuką, prie kurių galės nusifotografuoti turistai, bus pažymėti lankytini Pacų giminės palikimo objektai – informaciniai stendai (prie esamo Jiezno kultūros centro (buvusios tavernos), prie Jiezno tvenkinių ir Jiezno dvaro pastatų komplekso komponentų), įrengtos link objektų vedančios informacinės rodyklės, objektų vietą žyminčios grindinio plytelės su stilizuotu Pacų giminės simboliu, o prie įvažiavimo į miestą (autobusų stoties teritorijoje) bus pastatyta skulptūra su Pacų giminės simboliu lelija.

Prienų mieste esančiame Revuonos parke planuojama įrengti skaidrų 3D stendą, vaizduojantį buvusią piliavietę su dvaru. Prie LDK Kęstučio paminklo bus įrengti stacionarūs žiūronai stebėti paukščius ir grožėtis Nemuno kraštovaizdžiu. Taip pat lankytojų traukos vietose planuojama įrengti dviračių stovus (prie Jiezno bažnyčios, Prienų krašto muziejaus, Mačiūnų piliakalnio ir Paprienėje), o Paprienėje – dviračių remonto stotelę.

Visomis veiklomis, kurias kartu įgyvendina partneriai, siekiama pristatyti Lenkijos ir Lietuvos turistinį pasiūlymą, kurio pagrindinis elementas – istorinis regiono paveldas, Pacų giminė ir jos dvarai, laimėjimai ir Pacų giminės eros istorija.

Kaip pažymėjo Prienų r. savivaldybėje įgyvendinamo projekto vadovė administracijos direktorė Jūratė Zailskienė, Pacų giminės paveldo ir šios giminės indėlio į Jiezno ir Prienų krašto bei visos Lietuvos kultūrą pristatymas neabejotinai turės teigiamą poveikį skatinant turizmą Lietuvoje ir abipus kaimyninių šalių sienų. Projekto koordinatorė Investicijų skyriaus vedėja Vaida Stasytienė tikisi sėkmingų viešųjų pirkimų, kad visos suplanuotos veiklos būtų kokybiškos ir įgyvendintos laiku.

Prienų r. savivaldybės informacija

Komentarai

komentarai