Dėl sausros Prienų rajone paskelbta ekstremali padėtis

0
2449

Birželio 7 d. Savivaldybėje vyko Ekstremalių situacijų komisijos posėdis, kuriame vienbalsiai nutarta paskelbti Prienų r. savivaldybės teritorijoje ekstremalią padėtį. To priežastis – dėl sausros ir šalnų susidariusios nepalankios sąlygos žemės ūkyje.

Kaip ir visoje šalyje, Prienų rajone pirmieji sausros padarinius pajuto žemdirbiai, ugniagesiai ir miškininkai. Ugniagesių tarnybų atstovai skundėsi, kad šį pavasarį ženkliai padaugėjo gaisrų. Vien balandžio mėnesį rajone kilo 51 gaisras, dažniausiai – deginant žolę, palikus be priežiūros laužavietes. Uždegus žolę yra reali grėsmė, jog sudegs ir negyvenamos sodybos. Todėl ugniagesiai ragino visuomenę sausros metu nedeginti žolės, šiukšlių, nekurti laužų, nepalikti be priežiūros šašlykinių, ypač arti pastatų, nesilankyti miškuose. Akcentuota, kad bus organizuojami reidai į poilsiavietes, paežeres, nesilaikantieji saugumo reikalavimų bus baudžiami.

Posėdyje taip pat kalbėta apie problemas, su kuriomis susiduria ugniagesiai gaisrų metu. Dažnai pritrūksta vandens, šalia nebūna atvirų vandens telkinių. Ugniagesiai paprašė pakviesti ūkininkus, turinčius didesnius vandens telkinius, pagelbėti ugniagesiams gaisrų gesinimo metu. Ekstremalių situacijų komisijos pirmininkė, administracijos direktorė J. Zailskienė pasiūlė, kad tokie ūkininkai galėtų tapti ugniagesiais savanoriais ir tai būtų labai gražus bendradarbiavimo pavyzdys.

Jeigu yra ūkininkų, galinčių padėti gaisrų, kitų kritinių situacijų metu, prašome informuoti Savivaldybės administracijos Žemės ūkio skyrių tel. (8 319) 61 160.

Prienų r. savivaldybės informacija

Komentarai

komentarai