Citadele KMT mače – „Neptūno“ revanšas Prienuose ir žingsnis į ketvirtfinalį

0
307

Citadele Karaliaus Mindaugo taurėje (Citadele KMT) susirėmė A grupės lyderės. Pergalę svečiuose galiausiai pasiekė Klaipėdos „Neptūno“ (4/1) krepšininkai, kurie 84:70 (23:23, 16:11, 25:16, 20:20) įrodė pranašumą prieš Prienų „Labas GAS“ (3/2) klubą.

Primename, kad pirmoji šių komandų akistata baigėsi prieniškių pergale 79:76.

Keturios pergalės leidžia „Neptūnui“ užsitikrinti vietą Citadele KMT ketvirtfinalyje, kuriame jau laukia Kauno „Žalgiris“, Vilniaus „Rytas“, Panevėžio „Lietkabelis“ ir Utenos „Uniclub Casino – Juventus“. Tuo tarpu „Labas GAS“ lauks svarbi akistata su Jonavos „CBet“ (2/3). Nors šiuo metu viena pergale daugiau turi prieniškiai, pirmą tarpusavio mačą buvo laimėję Virginijaus Šeškaus auklėtiniai (85:81). Antroji Prienų ir Jonavos ekipų akistata vyks lapkričio 3 d.

Prienų komanda šiokį tokį pranašumą siekė susikurti jau pirmajame kėlinyje, kuomet po Igno Sargiūno, Juwano Durhamo ir Jovano Kljajičiaus metimų pirmavo 17:11. Vis tik Juliaus Juciko šešių iš eilės baudos metimų ir Mato Vaitkaus tolimo šūvio dėka „Neptūnas“ jau ketvirčio pabaigoje buvo išlyginęs rezultatą – 23:23. Nuo šio momento klaipėdiečiai bandė imti iniciatyvą į savo rankas (35:28), tiesa, iki didžiosios pertraukos nepavyko susikurti tvirtesnės persvaros – 39:34.

Šis tikslas buvo įgyvendintas po 15 minučių pasitarimo. M.Jogėlos tritaškis sukūrė „Neptūnui“ dviženklę persvarą (48:38), J.Jucikas smaginosi dėjimu, o prie geros atkarpos prisidėjo ir Nojus Mineikis – 59:42. Nors J.Kljajičiaus ir Roko Gadiliausko metimai vertė Tomą Gaidamavičių prašyti minutės pertraukėlės (48:61), iškart po jos M.Vaitkus pataikė iš toli, o prieš paskutinį kėlinį svečiai pirmavo 64:50.

„Labas GAS“ dar kėsinosi gaivinti intrigą ir ketvirtą kėlinį pradėjo atkarpa 10:3, taip priartėjant 60:67. Tačiau klaipėdiečiai greitai į tai sureagavo, o reikšmingas D.Gailiaus tolimas metimas vėl leido svečiams jaustis ramiau – 74:60. To „Neptūnui“ pakako – daugiau intrigos varžovams sukurti jie nebeleido.

Jau tradiciškai rezultatyviausias žaidėjas nugalėtojų gretose buvo D.Gailius – jo sąskaitoje 16 taškų. Žygimantas Janavičius, nors pelnė tik 8 taškus, tačiau atliko net 9 rezultatyvius perdavimus bei surinko 20 naudingumo balų. Jis – efektyviausias „Neptūno“ žaidėjas.

„Labas GAS“ klube labiausiai išsiskyrė legionieriai – J.Kljajičius (21 tšk., 6 atk. kam., 5 kld., 4 rez. perd.) bei Juwanas Durhamas (16 tšk., 8 atk. kam.).

Prienų komandai nepadėjo Rapolas Ivanauskas, o „Neptūnui“ – Martynas Mažeika.

„Labas GAS“: Jovanas Kljajičius 21 (6 atk. kam., 4 rez. perd., 5 kld., 21 n.b.), Juwanas Durhamas 16 (8 atk. kam.), Erikas Venskus 10, Ignas Sargiūnas 9, Isaiah Umipigas ir Giedrius Stankevičius (0/4 trit.) – po 4.

„Neptūnas“: Deividas Gailius 16 (3/4 trit.), Edgaras Želionis 11, Julius Jucikas, Isaacas Bontonas ir Benas Griciūnas (5 atk. kam.) – po 10, Matas Vaitkus ir Žygimantas Janavičius (9 rez. perd.) – po 8.

„Nežinau, ką pasakyti. Jei bandau pasakyti tai, ką matau, atrodo, kad kaltinu kitus. Manau, jog taktiškai rungtynėms buvome pasiruošę, bet psichologiškai treneris savo žaidėjų neparuošė. Klaidų, kurias šiandien darėme, neturiu kuo paaiškinti, tik tuo, kad prastai paruošiau komandą“, – kalbėjo „Labas GAS“ treneris Marius Leonavičius.

„Noriu padėkoti vyrams už susikaupimą, atsidavimą. Jie parodė, kad galime daug lengviau nugalėti varžovus nei buvo praeitą kart. Turėjome kelis tikslus: ne tik pasiekti pergalę, bet ir laimėti bent 4 taškais, kad liktume grupėje pirmi“, – pasiektus tikslus vardino „Neptūno“ treneris Tomas Gaidamavičius.