Cavanaugh tritaškis paskutinėmis sekundėmis išgelbėjo „Žalgirį“ Prienuose

0
359

LKL lyderių ir autsaiderių akistatoje – netikėtai ilgai trukusi lygi kova, kurioje nugalėtojai paaiškėjo tik paskutinėmis mačo sekundėmis.

Kauno „Žalgiris“ (11-1) svečiuose 81:78 (20:21, 20:16, 20:16, 21:25) dramatiškai paliko be pergalių arti sensacijos buvusius Prienų „Labas GAS“ (0-11) krepšininkus.

Rungtynių herojumi tapo Tyleris Cavanaugh, kuris lemiamomis rungtynių akimirkomis pelnė penkis pergalingus „Žalgirio“ taškus. Amerikietis su 14 taškų nugalėtojų gretose žaidė rezultatyviausiai.

Pergalę išplėšusį tolimą metimą puolėjas pataikė likus žaisti tris sekundes.

Trečiojo kėlinio pabaigoje žalgiriečiai pirmavo tik 56:53, tačiau tuomet Jure Zdovco auklėtiniai spurtavo 9:0 ir prasidėjus lemiamam ketvirčiui įgijo dviženklę persvarą 65:53.

Netrukus Kauno ekipa buvo priekyje jau 72:58 ir atrodė, kad rungtynių baigtis jau yra aiški. Vis dėlto Vido Ginevičiaus treniruojami šeimininkai nepasidavė ir kovojo iki galo.

Eriko Venskaus vedami prieniškiai trijų minučių atkarpą įspūdingai laimėjo 16:2 bei likus žaisti kiek daugiau nei dvi minutes pasivijo varžovus 74:74.

Negana to, savo gyvenimo kėlinį žaidęs E. Venskus likus žaisti minutę smeigė ypatingai svarbų tritaškį ir išvedė savo komandą į priekį 78:76.

Vis dėlto iki susitikimo pabaigos likus 35 sekundėms T. Cavanaugh išlygino rezultatą, o likus žaisti 3 sekundes pataikė ir pergalingą tritaškį.

„Esu krepšinyje visą savo gyvenimą ir tikrai jaučiau, kad šiandien bus sunku – todėl nervinausi ir spaudžiau žaidėjus. Mus garsiai palaikė savi sirgaliai, tai buvo tarsi namų rungtynės, tačiau kai kurie žaidėjai vis dar nesupranta, kur jie yra. Pabaigoje mums pasisekė, bet galbūt geriau būtų buvę pralaimėti. Galbūt tai padėtų kai kuriems žaidėjams pagaliau atsibusti“, – spaudos konferencijoje kalbėjo J. Zdovcas.

„Aš apakęs, kaip komanda šiandien sukovojo. Didžiausia pagarba, didžiausias ačiū. Gal kažkokia mano kalbelė juos įkvėpė… Visų žaidėjų akys degė. Tas man buvo kažkas neįtikėtino. Sakiau jiems – gali nesisekti puolime, bet atidirbkite gynyboje, būkite rungtynėse. Tikiuosi, kad žaidėjai pagaliau pradės tikėti savo jėgomis“, – po rungtynių kalbėjo „Labas GAS“ vairininkas Vidas Ginevičius.

Šiame mače netrūko emocijų – antrojo kėlinio pabaigoje Ignas Sargiūnas nesportiškai sustabdė į greitą ataką pasileidusį Luką Lekavičių, o savo bendraklubį tuomet užstojo Marekas Blaževičius. Po aukštaūgio stumtelėjimo I. Sargiūnas atsidūrė ant grindų, o teisėjai abiem krepšininkams skyrė po nesportinę pražangą.

Prienuose gausiai susirinkusių sirgalių palaikyti kauniečiai vertėsi be susirgusio Janio Strelnieko, o poilsio suteikta ir Zoranui Dragičiui bei Artūrui Milakniui. Po ilgos pertraukos ant parketo grįžęs Nielsas Giffey per 17 minučių įmetė 7 taškus, atkovojo 3 kamuolius bei surinko 8 naudingumo balus.

„Labas GAS“: Juwanas Durhamas 23 (11 atk. kam.), Jovanas Kljajičius 20, Erikas Venskus 12, Ignas Sargiūnas 8, Justinas Jogminas 7, Ivanas Perasovičius 4.

„Žalgiris“: Tyleris Cavanaugh 14 (5 atk. kam.), Joshas Nebo 13 (13 atk. kam.), Karolis Lukošiūnas 12, Edgaras Ulanovas 10 (7 atk. kam.), Tai Websteris ir Lukas Lekavičius (9 rez. perd.) po 8.