Beržyno parko tvenkinio ir Jiezno ežero vandens kokybės tyrimų rezultatai

0
693

Visuomenės sveikatos biuras kartu su Nacionaline visuomenės sveikatos laboratorija maudymosi sezono metu stebi Beržyno parko tvenkinio ir Jiezno ežero, naudojamų visuomenės poreikiams, vandens kokybę.

Antrieji mėginiai tyrimams atlikti buvo paimti 2021 m. birželio 3 d. Gauti vandens mikrobiologinių tyrimų rezultatai parodė, kad vandens telkinių kokybė atitinka higienos normos reikalavimus, keliamus maudyklų vandens kokybei, ir nekelia grėsmės žmonių sveikatai – žarninių enterokokų ir žarninių lazdelių (Escherichia coli) skaičius leidžiamų normų neviršija. Būtent šios bakterijos ir parodo, ar vanduo yra užterštas, ar ne.

Beržyno parko tvenkinio vandens mikrobiologiniai parametrai: žarninių enterokokų – 5 KSV/100 ml (norma – 100 KSV/100 ml), o žarninių lazdelių (Escherichia coli) – 120 KSV/100 ml (norma – 1000 KSV/100 ml).

Jiezno ežero vandens mikrobiologiniai parametrai: žarninių enterokokų –12 KSV/100 ml (norma – 100 KSV/100 ml), o žarninių lazdelių (Escherichia coli) – 0 KSV/100 ml (norma – 1000 KSV/100 ml).

Nuolaužų, plūduriuojančių medžiagų, dervų likučių, stiklo, plastiko, gumos nerasta nei viename iš tirtų vandens telkinių.

Primename, nors vandens kokybė atitinka higienos normos reikalavimus, nepatariama maudytis „žydinčiame“ vandenyje, ypač alergiškiems žmonėms. Dažniausiai vanduo pradeda „žydėti“ liepos mėnesio pradžioje. Priklausomai nuo aplinkos sąlygų vandens „žydėjimo“ laikotarpis gali keistis. Jeigu nusprendėte maudytis „žydinčiame“ vandenyje ir pastebėjote pirmuosius alergijos požymius, daugiau nebesimaudykite šiame vandenyje.

Jei vanduo yra užkrėstas žarninėmis lazdelėmis ar žarniniais enterokokais, gresia žarnyno infekcija, todėl maudantis reikia stengtis, kad į burną nepatektų vandens. Užterštas vanduo taip pat gali sukelti akių bei ausų infekcijas. Maudymasis tokiame vandenyje ypač pavojingas vaikams, pagyvenusiems ir silpnesnį imunitetą turintiems žmonėms.

Norint sumažinti vandens taršą poilsiautojai turėtų laikytis tvarkos, asmens higienos reikalavimų ir elgesio kultūros. Taip pat nepatariama maudytis, po smarkių liūčių. Vandens užterštumas labiau padidėja per karščius, nes paspartėja bakterijų dauginimasis vandenyje, vanduo nespėja išsivalyti – į vandenį išskiriama toksiškų ir pavojingų žmogaus sveikatai medžiagų apykaitos produktų.
Linkime saugaus poilsio!

Prienų r. savivaldybės visuomenės sveikatos biuro informacija

Komentarai

komentarai