Bendrystė svarbiausia projekte „Visi gali pozityviai gyventi“

0
804

Kelionės ir edukacinės programos vykstančios projektų metu suartina dalyvius. Projekte „Visi gali pozityviai gyventi“, kurį vykdo VšĮ „Meninė drožyba“ buvo skirta laikas ne tik darbinėms ir mokymosi veikloms, tačiau ir pramogoms.

Svarbiausia pramoga – abiejų grupių vykimas į edukacinę programą ir ekskursiją, aplankant Krekenavos regioninį parką.

Į šią kelionę vyko abi projekto grupės ir jų mokytojai. Tai galimybė geriau pažinti vienas kitą ir pabūti kartu. Kelionės tikslas ir buvo, kad visi galime būti draugais, pažįstamais, dalyviais ir nesvarbu kokiam socialiniam sluoksniui priklausai ar kokią negalią turi.

Ši išvyka ir buvo draugystės ir tikro bendravimo įrodymas. Visi projekto dalyviai vyko į Panevėžio keramikos gamyklą „Midenė“. Tai pažintis su kitokiu amatu ir galimybė įvertinti savo jėgas kitokioje veikloje. Atvykus į gamyklą vyko pažintis su čia gaminama produkcija, įrengimais naudojamais darbe, dailininkais, kurie gaminius papuošia nuostabiom spalvom, kad jie taptų patrauklūs pirkėjams.

Ekskursijos metu sužinojome, kad gaminiai keliauja į visą pasaulį. Po ekskursijos visi dalyvavome edukacinėje keramikos pamokoje, kurioje kiekvienas savo rankomis gamino keramikinius indus, vazas ar tiesiog suvenyrus.

Daugeliui tai buvo pirmas prisilietimas prie molio. Per keletą valandų gimė kūriniai, kurie buvo pagaminti projekto dalyvių bendrystės. Tai yra bendrystė, kurios ir buvo siekiama projekto metu.

Po edukacijos vykome į Krekenavos regioninį parką, kuriame vaikščiojome pojūčių taku, užlipome į apžvalgos bokštą, aplankėme parko lankytojų centro ekspozicijoje ir kojas pamerkėme į Nevėžį.

Dienos pabaigai aplankėme Žalgirio parką, kurio daugelis skulptūrų pagaminta prieniškio Algimanto Sakalausko, o paskutinis bendras darbas „Meninės drožybos“ meistrų parke pastatytas 2020 m. stovi pačiame parko centre.

Diena baigėsi, o mes sugrįžome į namus su naujomis patirtimis ir gera nuotaika!

Projekto vadovė Ramutė Milušauskienė

Komentarai

komentarai