Belaukiant koncerto-natų knygos ,,Jaunystės aitvarai“ pristatymo – interviu su knygos autoriumi, grupės „Solo Plius“ vadovu Algimantu Jazbučiu

0
353

Gruodžio 8 d. 19.00 val. Prienų kultūros ir laisvalaikio centre vyks Prienų kultūros ir laisvalaikio centro muzikos grupės „Solo Plius“ vadovo Algimanto Jazbučio natų knygos „Jaunystės aitvarai“ pristatymas-koncertas. Ta proga kalbiname natų knygos autorių Algimantą.

Ko galima tikėtis šiame knygos pristatymo renginyje-koncerte?

Šiame koncerte atliksime kūrinius iš naujosios knygos. Koncerte pasirodys Kauno rajono meno mokyklos mokiniai bei Prienų kultūros ir laisvalaikio centro muzikos grupė „Solo Plius“. Tad iš vienos pusės norime pristatyti kūrinius tiems, kurie muzikuoja ir ieško kūrinių papildyti savo muzikinį repertuarą. Tačiau iš kitos pusės, tiesiog norisi pakviesti prieniečius ir miesto svečius ateiti į koncertą ir smagiai praleisti vakarą su muzika. Gruodžio mėnuo – tai švenčių laukimas, kuomet ir dažniau susitinkame su draugais, artimaisiais, kolegomis, tad norėjosi padovanoti koncertą mūsų gyventojams. Koncertas bus nemokamas.

Knygoje galima rasti tiek dainų, tiek instrumentinių kūrinių. Sakykite, kam skirta ši knyga?

Ši natų knyga pagrinde aktualiausia mėgėjų ansambliams, muzikos mokyklų repertuarui. Knygoje pateikiami kūriniai puikiai tinka tiek ansambliniam muzikavimui, tiek duetams ar net ir solo atlikimui. Instrumentiniai kūriniai ir dainos daugiau yra lengvojo, pramoginio žanro – tango, swing, samba ir pan. Knygoje sudėtas muzikinės pjeses, kurias aš pats mielai groju, rekomenduočiau ne tik muzikos mokyklų moksleiviams, bet ir visiems besidomintiems akordeono muzika. O kadangi muzikiniai kūriniai parašyti ir solinėmis smuiko, fleitos partijoms, juos galima atlikti ir duetu ar išplėtoti didesniam instrumentų sąstatui.

Pats esate ir muzikos, ir dainų autorius. Kaip gimsta melodijos bei žodžiai dainoms? Kur semiatės idėjų?

Nemažai kūrybą inspiravo tai, kad pirmiausiai norėjosi savo originalių dainų mūsų grupei „Solo Plius“. Norėjosi smagių, melodingų dainų, kurios būtų naujos, negirdėtos. Tad viena po kitos ėmė gimti melodijos, dainos. Per eilę metų susikaupia daug įvairių muzikinių minčių, improvizacijų, tad, kad niekas nedingtų laike, norėjosi visa tai perkelti į muzikinę penklinę.  Daugeliu atvejų pirmiausiai gimsta muzikinė melodija. Būna, atsisėdu groti ir iš kažkur į mintis atkeliauja nauja melodija. Tad nelieka nieko kito, kaip tik ją užrašyti. Kadangi daugumos dainų gimimas prasideda nuo melodijos, tad ir žodžius dažniausiai tenka pritaikyti pačiam. Tuomet ieškau, kokie žodžiai galėtų geriausiai atspindėti melodijos nuotaiką. Visos dainos turi tam tikrą savo nuotaiką, prasmę. Ir visa tai ateina intuityviai.

Daug metų dirbote su įvairiais muzikos kolektyvais, kurių žanras varijavo nuo pramoginės iki liaudiškos muzikos, taip pat iniciavote bei organizavote ne vieną muzikos festivalį. Ar ši muzikinė patirtis atsispindi kūriniuose?

Savo muzikinį kelią pradėjau Žemaitijoje, ten prabėgo vaikystė. Tad viena daina natų knygoje net ir parašyta žemaičių kalba. Labiausiai iš vaikystės man menasi žemaičių festivaliai tokie, kaip Joninės, Užgavėnės ir kitos šventės Plateliuose bei aplinkiniuose miesteliuose. Daina „Kraštielis brongus“ pilnai atspindi tų prisiminimų dvasią.

Vėliau, nuo 17 metų ėmiau groti valstybiniame dainų ir šokių ansamblyje ,,Lietuva“ akordeonu bei skrabalais. Po kurio laiko gyvenimo kelias atvedė į Alytų, kur dirbau su įvairiais muzikos kolektyvais. 2006 m. muzikiniai keliai atvedė į Birštoną, kur per dešimtmetį dirbau su kapela „Lendrūnas“, organizavau festivalį „Griežk, lietuvi”, Birštono akordeono muzikos festivalį. Tad tos veiklos buvo daug ir įvairios. O pastaraisiais metais koncertuojame su Prienų kultūros ir laisvalaikio centro grupe „Solo Plius“, su kuria, beje, daugiausiai ir atliekame šios knygos kūrinius. Ir iš tiesų, žiūrint iš šalies matau, kad knygoje atsispindi ir persipina muzikinė patirtis nuo lietuviškos muzikos motyvų iki pramoginio žanro.

Kokie muzikiniai planai ateičiai?

„Jaunystės aitvarai“ knygą pradėjus spausdinti Alytaus spaustuvėje, užgimė dar dvi dainos ir du instrumentiniai kūriniai, kurie nespėjo pasiekti leidyklos. Matyt, man atėjo geras laikas kūrybai. Tad galbūt ateityje gims dar vienas natų leidinys.

Taip pat džiaugiuosi „Solo Plius“ grupės vokalistais ir muzikantais, kurie mane paskatino kurti ir finale mes turime autorinį savo kūrinių koncertą ,,Jaunystės aitvarai“, kuris vyks Prienų kultūros ir laisvalaikio centre gruodžio 8 d. 19.00 val. Beje šio pavadinimo kūrinys debiutavo šiais metais lapkričio 5 d. LRT laidoje ,,Duokim garo“. Tad tikiuosi, kad ateityje ir toliau su grupe aktyviai koncertuosime bei plėtosime kūrybinę veiklą.

Ko palinkėtumėte Jūsų klausytojams?

Noriu palinkėti artėjant šventėms dažniau susitikti, pabendrauti su artimaisiais, draugais, kolegomis, aktyviai lankytis miesto kultūriniuose renginiuose. Taip pat kviečiu nepatingėti atvykti ir į mūsų koncertą bei smagiai drauge praleisti laiką. Kartu su kolektyvu linkime visiems geros šventinės nuotaikos!

Prienų kultūros ir laisvalaikio centro muzikos grupės „Solo Plius“ informacija

Komentarai

komentarai