Balbieriškio seniūnijos vasaros šventė

0
4123

Tradicinė Balbieriškio seniūnijos vasaros šventė prasidėjo penktadienį šio krašto menininkės Birutės Švedienės darbų parodos „Gimę nakties spalvos“ atidarymu Balbieriškio kultūros ir laisvalaikio centre. Vakare po atviru dangumi buvo rodomas kino filmas „Be 5 min. vedę“. Filmą pristatė aktorius Artūras Orlauskas, kuriam buvo įteikta Prienų r. savivaldybės administracijos direktorės Jūratės Zailskienės padėka.

Šeštadienį nuo pat ryto Balbieriškio mokyklos sporto aikštyne ir parko stadione sporto entuziastai varžėsi futbolo, krepšinio, tritaškių metimo, badmintono, smiginio turnyruose, nenuobodžiavo ir mažieji seniūnijos gyventojai. Parko stadione vyko karo prievolės tarnybos kariuomenės pristatymas, karinės technikos paroda.

Meninė šventės dalis tęsėsi žaliuojančiame Balbieriškio parko klonyje. Prienų rajono savivaldybės vadovybės ir mero Alvydo Vaicekausko vardu sveikinimo žodžius susirinkusiesiems tarė mero pavaduotoja Loreta Jakinevičienė, administracijos direktoriaus pavaduotojas ir šventės globėjas Algis Marcinkevičius, Balbieriškio seniūnė Sigita Ražanskienė.
Šventės metu bendruomenės „Abipus Peršėkės“ pirmininkas Algis Gustainis pristatė projektą „Balbieriškio krašto tradicijų puoselėjimas, organizuojant vasaros šventę „Prie Ringio ir Peršėkės“, buvo apdovanoti sportinių varžybų nugalėtojai, už bendruomeninę pagalbą, krašto tradicijų puoselėjimą, finansinę ir intelektualinę paramą padėkota labiausiai nusipelniusiems seniūnijos bendruomenės nariams ir šio krašto rėmėjams.

Už nuolatinę paramą Balbieriškio pagrindinei mokyklai ir skirtas lėšas, už kurias buvo nupirkti vaikų liaudiškų šokių kolektyvo „Ringutis“ tautiniai kostiumai, padėkos įteiktos Ritai Markovskajai ir Markui Potter, Laimutei ir Pranui Dargužiams bei kostiumų siuvėjai balbieriškietei Marytei Juodžiukynienei. R. Markovskajai ir M. Potter, Balbieriškio pagrindinės mokyklos direktoriui Stasiui Valančiui, bendruomenės „Abipus Peršėkės“ pirmininkui A. Gustainiui įteiktos Prienų rajono savivaldybės mero A. Vaicekausko padėkos ir Balbieriškio seniūnijos garbės ženkleliai. Mero padėka įteikta ir šį garbingą apdovanojimą jau turinčiam knygos „Abipus Peršėkės“ sudarytojui Justinui Adomaičiui. Knyga išleista bendruomenės įgyvendinto projekto lėšomis.

Vakaro kultūrinėje programoje dalyvavo Prienų vaikų meninio lavinimo studija „Ramunėlė“ vad. Ramunė Liutvynskienė, Balbieriškio KLC kolektyvai – folkloro ansamblis „Dūmė“, liaudiškų šokių kolektyvas „Ringis“, ritminių šokių grupė „Fidema“, liaudiškos muzikos kapela „Temela“, svečiai iš Palangos – Kultūros ir jaunimo centro folkloro ansamblis „Mėguva“ (vad. Zita Baniulaitytė ir Diana Šeduikienė), taip pat Zyplių Dvaro kapela (vad. Remigijus Poderis). Pramoginėje dalyje pasirodė Balbieriškio, Prienų, Veiverių krašto atlikėjai, solistai, grupė „Age“ ir atlikėjas Mino. Vakaro fiestą vainikavo fejerverkai.

Šventės metu visi susirinkusieji buvo vaišinami kaimiškomis bulvinėmis bandomis ir sriuba.

Balbieriškio vasaros šventinę programą vainikavo sekmadienio Šv. Magdalenos atlaidai ir koncertas Balbieriškio parapijos bažnyčioje.

Šventę organizavo Balbieriškio seniūnija su kultūros įstaigomis ir bendruomenėmis, o ją sukurti padėjo gausus būrys (apie 30) talkininkų – vietos verslininkų ir ūkininkų, be jų pagalbos neįvyksta nė viena Balbieriškio seniūnijos vasaros šventė.

Prienų r. savivaldybės informacija

Komentarai

komentarai