Baigiamasis Erasmus+ projekto „Matematika judesyje“ susitikimas

0
528

Gegužės 22-26 d. Prienų „Ąžuolo“ progimnazijoje vyko baigiamasis Erasmus+ projekto „Matematika judesyje“ („Maths in Motion“) susitikimas, kuriame dalyvavo Čekijos, Estijos ir Portugalijos komandos. Susitikimo tema buvo „Manipulatives“.

Į mūsų šalį atvyko 23 moksleiviai, kuriuos šiltai priėmė šeimos ir 11 mokytojų. Mokytojai buvo apgyvendinti viešbutyje „Audenis“ Birštone.

Pirmą dieną mokiniai dalyvavo Teambuilding veiklose. Atvykus mokytojams, visi dalyviai kartu su mūsų mokyklos projekto komanda ėjo į aktų salę. Prie aktų salės dalyvius pasitiko su tautinėmis juostomis, apsirengę tautiniais kostiumais mokiniai. Iškilmingos sutikimo ceremonijos metu  po direktorės sveikinimo, progimnazijos vaikų choras padainavo  dainą „Vaikai po lelijom“, fleitomis atliko kūrinį „Barcarole“, šokių kolektyvas sveikino lietuvių liaudies šokiais.Vėliau buvo pristatytos delegacijos, joms įteiktos vizitinės kortelės.

Savaitė buvo intensyvi, pilna veiklų. Mokiniai dalyvavo pamokose ir orientacinėse varžybose. Mokytojai stebėjo pamokas, bendravo su moksleiviais, apžiūrėjo mokyklos erdves.

Komandos pristatė atliktus namų darbus – pateiktis apie Švediją, dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse „Manipulatives mene“ ir išbandė vėlimą, matavo ir apskaičiavo mokyklos perimetrą. Edukacinės programos „IQ Challenge“ metu dalyviai galėjo įsivertinti savo matematinius gebėjimus, IQ indeksą ir loginį suvokimą.

Veiklos taip pat vyko  stadione ir sporto salėje. Tarptautinėse komandose moksleiviai rungėsi estafetėse „Kampai“, „Geometrinės figūros“, „Matavimo vienetai“, atliko įvairias matematines užduotis. Akrostikos eilėraščius ir laiškelius apie susitikimą dalyviai rašė „Susitikimų bulvare” aktų salėje.

Laiko buvo skirta kultūrinei veiklai, mūsų krašto pažinimui. Projekto dalyviai Kauno Valstybiniame lėlių teatre žiūrėjo spektaklį „Slaptas lėlių gyvenimas“ ir dalyvavo edukaciniuose užsiėmimuose, aplankė senamiestį ir grožėjosi santaka.

Paskutinę susitikimo dieną Alytaus Kraštotyros muziejuje edukacijos „Susikurkime sodybą“ metu  dalyviai iš daugybės medinių detalių statė sodybą, dalyvavo ekskursijoje po Sodžių, kepė grikių babką.

Edukacinė programa Alytaus miesto teatre „Garso ir šviesos magija“ buvo tarsi uvertiūra atsisveikinimo vakaronei progimnazijoje. Užburti techninių Alytaus teatro didžiosios scenos garso, šviesos ir videoprojekcijos galimybių paslapčių, dalyviai grįžo į progimnaziją, kur buvo įteikti dalyvio sertifikatai, apsikeista dovanėlėmis ir suvenyrais.

Susitikimas buvo ne tik apie matematiką. Susitikimas praturtino žiniomis, naujais patyrimais, praplėtė mokinių akiratį. Projekto partneriai, pagyvenę  progimnazijos mokinių šeimose, turėjo puikią progą artimai susipažinti su mūsų kultūra, tradicijomis, buitimi, praturtinti bendravimo užsienio kalba įgūdžius, įsigyti naujų draugų.

Adelė Berezovskaja

 

Komentarai

komentarai