Baigėsi Prienų r. savivaldybės ir „Gyvenimo“ laikraščio krepšinio pirmenybės

0
166

Balandžio 14 d. baigėsi net 4,5 mėnesio trukusios Prienų rajono savivaldybės ir „Gyvenimo“ laikraščio krepšinio pirmenybės. Prienų sporto arenoje buvo žaidžiami finaliniai susitikimai, po kurių paaiškėjo 2023-2024 m. sezono nugalėtojai.

Mažosios taurės finale dėl paguodos prizo susigrūmė „PMVD-Tango pizza“ ir „Stadiono“ komandos. „PMVD-Tango pizza“ kiek geriau pradėjo rungtynes ir greitų atakų bei P. Ivanausko tritaškių dėka išsiveržė į priekį 25:20. Vos prasidėjus antrajam ketvirčiui O. Buinicko du tolimi metimai leido „Stadionui“ ne tik pasivyti varžovus, bet ir atsidurti pirmaujančiųjų vaidmenyje. Tuo tarpu „PMVD-Tango pizza“ puolimas visiškai sustojo, o metimai iš pakankamai patogių situacijų skriejo pro šalį. Varžovų stabtelėjimu „Stadiono“ krepšininkai pasinaudojo sėkmingai – dar du M. Jančiausko tritaškiai leido pastariesiems po dviejų kėlinių pirmauti 41:35. Trečiąjį kėlinį „Stadionas“ pradėjo puikiai ir vienu metu jau turėjo net 13 taškų persvarą. 10 taškų per trumpą atkarpą pelnęs A. Marchockis sugrąžino „PMVD-Tango pizza“ komandą į rungtynes, o prieš lemiamą rungtynių ketvirtį „Stadiono“ turėtas pranašumas ištirpo iki 4 taškų – 61:57. Ketvirtojo kėlinio pradžioje „PMVD-Tango pizza“ galiausiai vėl susigrąžino trapią persvarą, o dramatiškai besiklosčiusiose rungtynėse pirmavo tai viena, tai kita komanda. Didžiausia intriga vyko paskutinę rungtynių minutę – pražangą išprovokavęs P. Ivanauskas sėkmingai realizavo abu baudų metimus ir išlygino rezultatą 75:75. Dukart neužpuolusi „Stadiono“ komanda buvo priversta stabdyti varžovus pražangomis, kuriuos sėkmingai taškais vertė V. Celiešius ir M. Seilius. Sėkmingiau lemiamu metu rungtyniavusi „PMVD-Tango pizza“ galiausiai iškovojo dramatišką pergalę rezultatu 81:76 ir tapo Mažosios taurės varžybų nugalėtoja.

„PMVD-Tango pizza“ – „Stadionas“ 81:76 (25-20 10-21 22-20 24-15)

Rezultatyviausi žaidėjai:
„PMVD-Tango pizza“: P. Ivanauskas 16, V. Celiešius ir M. Seilius po 13, A. Marchockis 12.
„Stadionas“: M. Jančiauskas 17, M. Šliumpa 11, R. Marcinkevičius 9, E. Straigis 8.

Kovoje dėl bronzos apdovanojimų susitiko Didžiosios taurės pusfinalyje suklupusios „Versmės“ ir „Pušynės“ ekipos. Rungtynės prasidėjo D. Kuzmicko benefisu – „Versmės“ komandos bokštas per keletą minučių savo komandai pelnė 9 taškus, o „Versmė“ išsiveržė į priekį 21:12. Po pertraukėlės „Versmė“ ir toliau nemažino apsukų – D. Jurgelionio ir A. Gedmino tolimi metimai leido „Versmei“ susikrauti jau 20-ies taškų pranašumą. Tuo tarpu „Pušynės“ krepšininkai atrodė išsikvėpę ir niekaip nerado savojo žaidimo. Vos 23 taškus per pirmąją rungtynių pusę surinkusi „Pušynė“ atsidūrė nepavydėtinoje situacijoje ir atsiliko triuškinamu skirtumu – 23:46. Nors „Versmės“ puolimo tempas trečiajame kėlinyje gerokai krito, „Pušynės“ žaidėjams tuo pasinaudoti nepavyko, nes metimai ir toliau skriejo pro šalį. Lygus trečiasis ketvirtis „Versmei“ leido išlaikyti tą pačią 23 taškų persvarą – 61:38. Nors ketvirtasis kėlinys tebuvo formalumas, salėje susirinkę žiūrovai galėjo pasigrožėti savotišku tritaškių konkursu – O. Brazdžionis smeigė net 4 tolimus metimus, į kuriuos analogiška 4 tolimų metimų serija atsakė „Pušynės“ snaiperis M. Gečionis. Pagyvėjęs „Pušynės“ žaidimas leido pastarajai komandai kiek padidinti komandos taškų kraitį, tačiau nuo triuškinančios nesėkmės tai neišgelbėjo. „Versmė“ užtikrintai laimėjo rungtynės dėl 3-iosios vietos rezultatu 88:67 ir iškovojo bronzos medalius.

„Versmė“ – „Pušynė“ 88:67 (21-12 25-11 15-15 27-29)

„Versmė“: O. Brazdžionis 29, D. Jurgelionis ir D. Kuzmickas po 10, A. Gedminas 9.
„Pušynė“: M. Gečionis 29, D. Židanavičius 17, T. Švedas 9.

Praėjusiais metais pirmenybių nugalėtoja tapusi „BC Tūzų“ komanda šiemet ir vėl pasiekė didįjį finalą, o jų priešininkais kovoje dėl pirmenybių nugalėtojo vardo tapo sėkmingai atkrintamosiose varžybose rungtyniavę „Dantransos“ krepšininkai. „BC Tūzai“ finalą pradėjo galingai – K. Okmanas ir V. Miglinas kartu pelnė net 25 iš 27 komandos taškų, o toks užtikrintas žaidimas leido čempionams išsiveržti į priekį. „Dantransą“ gelbėjo sėkmingas 12 taškų pelniusio D. Šeškaus žaidimas, tačiau po pirmojo ketvirčio „BC Tūzai“ pirmavo 27:20. Antrajame kėlinyje M. Gūžio taškai dar kurį laiką leido „Dantransai“ išlaikyti intrigą, tačiau užsivedusi „BC Tūzų“ komanda surengė dar vieną spurtą ir įpusėjus rungtynėms jau susikrovė dviženklį pranašumą – 48:33. Po didžiosios pertraukos „BC Tūzai“ ir toliau nemažino apsukų – I. Sinkevičiaus tolimi metimai leido čempionams susikrauti net 26 taškų persvarą, o rankas nuleidę „Dantransos“ krepšininkai jau ėmė laukti susitikimo pabaigos. Ketvirtajame kėlinyje „BC Tūzų“ krepšininkai ramiai žygiavo antrojo iš eilės pirmenybių titulo link. V. Miglino tritaškis padėjo tašką šių metų pirmenybėse, o triuškinamą pergalę rezultatu 93:69 nuskynusi „BC Tūzų“ komanda apgynė praėjusiais metais iškovotą titulą ir tapo 2023–2024 m. Prienų rajono savivaldybės ir „Gyvenimo“ laikraščio krepšinio pirmenybių nugalėtoja!

„BC Tūzai“ – „Dantransa“ 93:69 (27-20 21-13 27-16 18-20)

„BC Tūzai“: K. Okmanas 31, V. Miglinas 17, A. Jakubauskas 11, I. Sinkevičius ir L. Krušniauskas po 9.
„Dantransa“: D. Šeškus 17, M. Gūžys 12, L. Vainikevičius 10, R. Gerbutavičius ir T. Mikušauskas po 8.

Po Didžiosios taurės finalo rungtynių vyko Prienų rajono savivaldybės ir „Gyvenimo“ laikraščio krepšinio pirmenybių apdovanojimų ceremonija. Nugalėtojus ir prizininkus apdovanojo laikraščio „Gyvenimas“ redaktorė Ramutė Šimukauskaitė bei Prienų rajono savivaldybės vicemerės Laimutė Jančiukienė ir Jūratė Zailskienė.

„Gyvenimo“ laikraščio redakcijos įsteigtu prizu už Prienų krašto krepšinio tradicijų puoselėjimą buvo apdovanotas ilgametis šių pirmenybių žaidėjas Mindaugas Birbalas.

Individualiais prizais buvo apdovanoti simbolinio pirmenybių penketo žaidėjai:

Kajus Okmanas „BC Tūzai“;
Mantvydas Gečionis „Pušynė“;
Andrius Gedminas „Versmė“;
Darius Mockus „BC Pakuonis-Energija“;
Domantas Šeškus „Dantransa“.

Naudingiausiu pirmenybių žaidėju tapo „BC Tūzų“ komandos lyderis Kajus Okmanas.

Prienų rajono savivaldybės ir „Gyvenimo“ laikraščio krepšinio pirmenybių komandoms nugalėtojoms ir prizininkėms buvo įteiktos taurės ir medaliai.

Dėkojame visoms komandoms už dalyvavimą 2023-2024 m. sezono varžybose, kuriose netrūko emocijų, atkaklių rungtynių ir netikėtų rezultatų. Iki pasimatymo rudenį!

Prienų r. savivaldybės ir „Gyvenimo“ laikraščio krepšinio pirmenybių informacija