Atkrintamųjų starte – „Juventus“ pergalė

0
399

Trečiadienio vakarą Utenoje prasidėjo LKL čempionato atkrintamųjų varžybų kovos.

Pirmoji ketvirtfinalio kova įvyko tarp 4-tąją vietą reguliariajame sezone užėmusios Utenos „Juventus“ (23/13) ir 5-osios komandos turnyrinėje lentelėje – Prienų „CBet“ (14/22).

Reguliariajme sezone, visus 4 tarpusavio komandų susitikimus buvo pranašesni „Juventus“ krepšininkai.

Serijoje iki 2 pergalių, Žydrūno Urbono vadovaujami „Juventus“ krepšininkai rezultatu 86:72 (29:19, 19:16, 20:25, 18:12) įveikė Prienų ekipą ir ketvirtfinalio serijoje išsiveržė į priekį rezultatu 1:0.

Rungtynes sėkmingiau pradėjo „Juventus“ krepšininkai, kurie nuo pirmųjų minučių dominavo po krepšiu (18:9). Individualus Igno Sargiūno pasirodymas neleido uteniškiams įgyti dar didesnio pranašumo, o po pirmojo kėlinio komandas skyrė 10 taškų skirtumas (29:19).

„Juventus“ pirmajame kėlinyje pelnė net 24 taškus baudos aikštelėje.

Antrajame ketvirtyje Ž. Urbono auklėtiniai buvo pasiekę rekordinę, 18 taškų persvarą (44:26), tačiau jos išsaugoti nepavyko – į didžiąją pertrauką Utena išėjo turėdama 13 taškų pranašumą (48:35).

„CBet“ ekipai pirmoji rungtynių pusė buvo ne itin sėkminga – M. Šerniaus auklėtiniai iš žaidimo atakavo vos 34% taiklumu (13 taiklių metimų iš 38). Tuo tarpu „Juventus“ tęsė dominavimą po krepšiu: 34 pelnyti taškai iš baudos aikštelės bei laimėta kova dėl atšokusių kamuolių („Juventus“ 23 atk. kam., „CBet“ 14 atk. kam.).

Antrojoje rungtynių dalyje Prienų ekipa neketino pasiduoti. I. Sargiūnas dar kartą ėmėsi iniciatyvos ir po jo taiklių tolimų šūvių ekipas skyrė vos du taškai (60:58). Ž. Urbono auklėtiniai nepasimetė ir atsakė spurtu 8:0, kuris leido prieš lemiamą rungtynių ketvirtį turėti 8 taškų pranašumą (68:60).

Ketvirtajame kėlinyje „Juventus“ neleido Prienų ekipai dar kartą sugrįžti į rungtynes ir iškovojo pirmąją pergalę ketvirtfinalio serijoje (86:72).

Utenos ekipoje rezultatyvumu išsiskyrė Bryantas Crawfordas. „Juventus“ legionierius pelnė 19 taškų ir atliko 5 rezultatyvius perdavimus. Jam puikiai talkino Žygimantas Skučas. Puolėjo sąskaitoje dvigubas dublis – 15 taškų ir 11 atkovotų kamuolių.

Prienų komandoje fenomenaliai žaidė Ignas Sargiūnas. Gynėjas sužaidė rezultatyviausias šio sezono rungtynes ir pelnė 27 taškus.

„CBet“: Ignas Sargiūnas 27, Emmanuelis Lecomte’as (6 rez. perd.) 14, Martynas Pacevičius (6 atk. kam.) 10.

„Juventus“: Bryantas Crawfordas (5 rez. perd.) 19, Martynas Paliukėnas 16, Žygimantas Skučas (11 atk. kam.) 15, Ignas Vaitkus (5 atk. kam.) 11.

Atsakomosios rungtynės įvyks gegužės 15 d. Prienų sporto arenoje.