Ataskaitiniai susirinkimai Veiveriuose ir Pakuonyje

0
1311

Praėjusį trečiadienį ir ketvirtadienį įvyko ataskaitiniai susirinkimai Veiverių ir Pakuonio seniūnijose.

Savivaldybės mero A. Vaicekausko ir kitų vadovų susitikimuose su seniūnaičiais ir bendruomenių pirmininkais buvo aptarti labiausiai rūpimi klausimai – kelių asfaltavimo, apšvietimo, tvenkinių valymo, prieigų prie tvenkinių ir kitų viešųjų visuomeninių erdvių tvarkymo, apšvietimo, vandentiekio plėtros, kovos su Sosnovskio barščiais ir kt.

Ataskaitiniame susirinkime Veiverių seniūnijos seniūnas V. Ramanauskas apžvelgė 2019 m. darbus. Iš išvardintųjų – rekonstruotas Veiverių PSPC, kur įrengti savarankiško gyvenimo ir globos namai, atliktas Veiverių Tomo Žilinsko gimnazijos pastato patalpų remontas, kultūros centro ir mokyklos-darželio Skriaudžiuose stogo keitimas ir šiltinimas, Jūrės kelio Papilvio k. kapitalinis remontas, įrengti nauji šviestuvai Mauručių k. Kauno g., nauja atliekų aikštelė Kuprių k., įsigytas traktorius su inventoriumi įvairiems aplinkos priežiūros darbams seniūnijoje, suremontuoti laipteliai Veiverių Skausmo kalnelio koplytėlėje, užbaigti Dainavos g. kapitalinio remonto darbai, įrengta asfaltbetonio danga. Šiais metais planuojama tęsti gatvių asfaltavimą, įrengti vaizdo stebėjimo kameras prie kapinių.

Savivaldybės vadovai pažymėjo, kad yra suplanuota išasfaltuoti Dainavos g. atkarpą, įrengti žaidimų aikštelę ir lietaus vandens nuvedimo sistemą prie gimnazijos, taip pat įrengti vidaus patalpų šildymą Šaulių namuose. Apsvarstytos galimybės padėti Kauno g. gyventojams įsirengti vandentiekį, parengti investicinį projektą dėl kultūros centro Skriaudžiuose salės ir vidaus patalpų remonto. „Norėčiau, kad šis pastatas taptų daugiafunkciu centru su įrengta šiuolaikiška sporto sale, kad jame būtų vietos ir kultūrai, ir mokyklai“, – sakė meras A. Vaicekauskas.

Administracijos direktorė J. Zailskienė palaikė Byliškių sodų bendrijos gyventojų pageidavimą prisidėti finansiškai, kad būtų greičiau įrengtas apšvietimas, ir pasiūlė kreiptis raštu bei paminėjo, jog tokia patirtis jau yra vienoje Prienų sodų bendrijoje. Taip pat direktorė pasidžiaugė bendruomenių aktyvumu, dviem parengtais projektais ir gražiomis suplanuotomis veiklomis, kurios sustiprins Veiverių krašto bendruomeniškumą ir veiklas.

Vicemerė L. Jakinevičienė informavo apie pakoreguotus maršrutus, planus ateityje savivaldybės biudžeto lėšomis įrengti seniūnijose po vieną kitą keleivių laukimo stotelę.

Susitikime Pakuonio seniūnijoje buvo pasidžiaugta atnaujinta seniūnijos sale, mokyklos patalpomis, pritaikytomis neįgaliesiems, vietos žmonių iniciatyvomis, jų gražiais planais ateičiai, asfaltuojamais keliais. Vienas iš didžiausių projektų – asfaltuotas žvyrkelis nuo Ašmintos iki Pakuonio (yra planų per keletą metų išasfaltuoti likusį ruožą iki Kauno rajono), taip pat Ašmintoje išasfaltuotas privažiavimas iki daugiafunkcio centro.

Šiais metais Pakuonio seniūnijoje taip pat suplanuota daug svarbių darbų: bus tęsiamas gatvių asfaltavimas, vykdoma apšvietimo plėtra, įrengiamos vaizdo stebėjimo kameros prie kapinių, visos pajėgos bus metamos kovai su išplitusiais invaziniais augalais. Jau pradėtas sporto aikštyno prie mokyklos sutvarkymo projektas.

Kaip minėjo Savivaldybės vadovai, šiais metais ketinama inicijuoti Kaimo rėmimo programos pakeitimus – skirti paramą ūkininkams, kurie norės tvarkyti apleistus sklypus ir vykdyti ten veiklą.

Savivaldybė ragina bendruomenes būti aktyvias ir pasinaudoti lygiaverte savivaldybės parama, jei jos skiriamus 2 proc. bendruomeninei veiklai panaudotų infrastruktūros projektams.

Prienų r. savivaldybės informacija

Komentarai

komentarai