Ataskaitiniai seniūnijų susirinkimai Stakliškėse ir Šilavote

0
1116

Vasario 26 ir 27 dienomis startavo Prienų r. savivaldybės administracijos seniūnijų atskaitiniai susirinkimai Stakliškėse ir Šilavote. Prieš susirinkimus vyko Savivaldybės vadovų susitikimai su seniūnijų seniūnaičiais ir bendruomenių pirmininkais. Jų metu pasidalinta problemomis ir lūkesčiais, pasidžiaugta atliktais darbais ir pasikeitimais, kurie keičia seniūnijų veidą ir žmonių gyvenimą.

Didžiausioje savo plotu Stakliškių seniūnijoje veikia net 10 bendruomenių, yra 8 seniūnaitijos. Stakliškių seniūnė N. Ivanovienė pabrėžė labai vertinanti seniūnaičių pagalbą, džiaugėsi, kad prie darbų prisideda ir gyventojai, pavyzdžiui, tvarkant Alšininkų kapines, aptarė planus vykdyti apšvietimo plėtrą, asfaltuoti bei tvarkyti kelius, naujomis tvoromis tverti kapines, įrengti automobilių aikšteles, eismo saugumo priemones ir kt.

Kaip susitikime su seniūnaičiais ir gyventojais pažymėjo Savivaldybės meras A. Vaicekauskas, praėjusiais metais seniūnijai buvo skirta tikrai daug dėmesio. Atnaujintas Stakliškių kultūros ir laisvalaikio centras, vyko gimnazijos remontas, kuris bus tęsiamas ir šiais metais (tam jau paskirta 90 000 eurų), daugiau lėšų buvo skirta kelių remontui – išasfaltuota dalis Alšios gatvės, tvarkytos kitos gatvių atkarpos, įrengta nemažai pralaidų, bendradarbiaujant su savivaldybės specialiste suprojektuota ir apželdinta pagrindinė Stakliškių aikštė.

Administracijos direktorė J. Zailskienė atkreipė dėmesį, jog šiais metais iš Kelių direkcijos rezervo planuojama remontuoti atkarpą nuo Stakliškių sankryžos link Butrimonių. Jeigu pavyktų gauti finansavimą, būtų atnaujinamas ir Stakliškių gimnazijos sporto aikštynas.

Ataskaitiniame susirinkime paliesti ir melioracijos gerinimo klausimai, galimybės ateityje su minimalia valstybės pagalba gyventojams įsirengti individualius valymo įrenginius. Savivaldybė taip pat žada skatinti aplinkosaugos gerinimo iniciatyvas, bei bendruomenių iniciatyvas ir aktyvias veiklas – edukacijas, amatų populiarinimą, viešųjų erdvių pritaikymą bendruomenės poreikiams ir pan.

Savivaldybės vadovų susitikime su Šilavoto seniūnijos seniūnaičiais kalbėta apie autobusų laukimo stotelių, visuomeninės erdvės įrengimo, bešeimininkio ir apleisto turto tvarkymo, kelių priežiūros gerinimo, Klebiškio bibliotekos patalpų perdavimo bendruomenei galimybes ir pan.

Susitikime su gyventojais administracijos direktorė pabrėžė, kad Šilavoto kraštas yra turtingas: be garsaus davatkyno, bažnyčios, skulptūrų, įrengta ekspozicija laisvės kovų dalyviams. Ji vylėsi, jog šiais metais Prienuose įsteigtas turizmo ir informacijos centras dirbs dėl viso krašto, todėl palinkėjo Šilavotui išnaudoti visus savo turtus – ir gamtinius, ir turistinius, kurti edukacijas, veiklas, o su problemomis kreiptis į seniūniją bei administraciją ir bendromis jėgomis jas spręsti.

Ataskaitiniuose susirinkimuose akcentuota, kad kelių tvarkymui savivaldybei šiemet numatyta 200 000 eurų, tačiau poreikis yra daug didesnis, todėl nemažai bus prisidedama iš biudžeto. Pabrėžta, kad Savivaldybė pagal poreikį kasmet stengiasi įrengti papildomų ikimokyklinio ugdymo grupių, ir kviesta kartu siekti, kad kuo daugiau vaikų patektų į lopšelius-darželius, ypač iš socialiai pažeidžiamų šeimų.

Mero pavaduotoja L. Jakinevičienė kalbėjo pavėžėjimo, saugaus eismo klausimais. Šilavote juos pratęsė policijos atstovas. Administracijos direktorės pavaduotojas A. Marcinkevičius supažindino su seniūnijose įgyvendinamu projektu ilgalaikiams bedarbiams, taip pat laikinąja ir nuolatine vaikų globa, susidomėjusius šiomis naujomis galimybėmis kvietė kreiptis į seniūnijas bei Jiezno paramos šeimai centrą.

Dalis seniūnijų gyventojų dėkojo Savivaldybei už padidėjusį dėmesį bendruomenėms, paramą joms, taip pat už matomą administracijos darbą.

Ataskaitiniuose susirinkimuose dalyvavo ir Savivaldybės Tarybos atstovai.

Prienų r. savivaldybės informacija

Komentarai

komentarai