Apžiūrėtos patalpos Atvirai jaunimo erdvei įkurti

0
2917

Balandžio pabaigoje įvyko trečiasis Prienų rajono savivaldybės vadovų, specialistų, Prienų jaunimo organizacijų ir su jaunimu dirbančių organizacijų atstovų susitikimas, kurio metu buvo apžiūrėtos ir įvertintos galimos patalpos Atvirai jaunimo erdvei įkurti.

Pirmuosiuose susitikimuose buvo diskutuojama, ar Prienuose reikalinga tokia erdvė, koks mūsų krašto jaunimo požiūris, buvo iškelti prioritetai, kad ši vieta turėtų būti ypač atvira ir patraukli mažai motyvuotiems jaunuoliams, jaunimui „iš gatvės“. Susitikimuose Prienų r. savivaldybės meras A. Vaicekauskas pabrėžė, kad Prienų r. savivaldybės tikslas yra atsižvelgti į jaunimo poreikius bei lūkesčius ir padėti jaunimui juos įgyvendinti.

Išsiaiškinus, kad tokia erdvė Prienuose reikalinga, pritarus Savivaldybės vadovams, buvo aptartos galimos patalpos. Trečiojo susitikimo metu buvo apžiūrėtos dvi laisvos erdvės – buvusioje Automobilizmo mokykloje (prie „Revuonos“ pagrindinės mokyklos) ir Prienų kultūros ir laisvalaikio centro rūsyje. Jaunimo atstovai vienbalsiai nutarė, kad jiems patrauklesnė Kultūros ir laisvalaikio centro erdvė.

Šis sprendimas – preliminarus, nes artimiausiu metu planuojama atlikti apklausą mokyklose ir išsiaiškinti didesnės jaunimo dalies nuomonę, poreikius, apsvarstyti alternatyvius pasiūlymus. Su pasiūlymais ir idėjomis kreipkitės į Prienų r. savivaldybės administracijos Kultūros, sporto ir jaunimo skyrių el. paštu: rimantas@prienai.lt, adomas@prienai.lt. Vėliau planuojama susitikti su Savivaldybės vadovais, specialistais ir aptarti tolesnius žingsnius.

Šiandien Lietuvoje yra įkurti 36 atviri jaunimo centrai (AJC) ir 154 atviros jaunimo erdvės (AJE). Tiek atvirų jaunimo centrų, tiek atvirų jaunimo erdvių pagrindinė paskirtis yra atviras darbas su jaunimu – padėti visiems jauniems žmonėms, nepriklausomai nuo jų socialinės padėties, saugiai leisti laisvalaikį, pasiūlyti patrauklią ir jiems įdomią veiklą, o esant poreikiui – spręsti kasdienybėje kylančius iššūkius ir klausimus.

Prienų r. savivaldybės informacija

Komentarai

komentarai