Aptarti Revuonos parko ir kitų viešųjų erdvių sutvarkymo projekto sprendiniai

0
1594

Šiais ir kitais metais Prienų r. savivaldybė ruošiasi įgyvendinti ne vieną Prienų miesto viešųjų erdvių sutvarkymo projektą. Nuo idėjos iki jos realizavimo dažnai praeina ne vieneri metai, o proceso metu pasitaiko įvairių trikdžių. Siekdamas, kad projektai nebūtų vilkinami, parengimo darbai nestrigtų, Prienų r. savivaldybės meras A. Vaicekauskas inicijuoja dažnus pasitarimus su projektuotojais, specialistais.

Sausio 16 d. Savivaldybėje vyko projekto „Nemuno upės pakrantės ir prieigų sutvarkymo ir pritaikymo bendruomenės ir verslo poreikiams“ sprendinių aptarimas. Pasitarime dalyvavo meras, administracijos direktoriaus pavaduotoja, Kultūros paveldo departamento Kauno skyriaus vedėjas S. Stoškus, vyr. valstybės inspektorius A. Liakas, projekto rengėjai, Savivaldybės administracijos skyrių specialistai.

Pasitarimo metu buvo pristatyti projekte numatomi sutvarkyti arba įrengti objektai ir erdvės: Revuonos parkas, LDK Kęstučio paminklo prieigos, apžvalgos aikštelė Nemuno upės pakrantėje.

Revuonos parkas yra autentiškas, su istoriškai susiformavusia struktūra: takų sistema, vandens telkiniais, želdynų masyvais. Projekte siekiama atkurti buvusią takų sistemą, pabrėžiant alėjų struktūrą, natūraliai susiformavusias parko erdves suskirstyti į skirtingas funkcines zonas – vaikų žaidimų, aktyvaus laisvalaikio-lauko sporto įrenginių ir bendruomenės kultūros renginių. Projektuojamas medinis gamtinis pažintinis takas su prieigomis prie šaltinių. Numatoma įrengti apšvietimą, san. mazgus, automobilių stovėjimo vietas.

Nemuno upės krantinėje, prie tilto, per kurį eina regionui svarbus magistralinis kelias, numatyta įrengti apžvalgos aikštelę.

LKD Kęstučio skulptūra yra įdomi ir kultūriškai vertinga. Projekto sprendiniuose numatoma panaikinti esamus nefunkcionalius, paminklą užgožiančius laiptus, pabrėžti ir išryškinti gražiausias kultūros paveldo objekto savybes. Formuojant prieigas, projektuojama stačiakampė aikštė. Po medžiais bus kuriama poilsio zona (su suoliukais), tvarkoma esama automobilių stovėjimo aikštelė ir keletas naujų takų į skverą. Numatomas paminklo ir visos teritorijos apšvietimas.

Šiuo metu techninis projektas rengiamas, tačiau dar laukia netrumpa būtinų dokumentų derinimo procedūra. Projektas turėtų būti įgyvendinamas 2019 metais.

Prienų r. savivaldybės informacija

Komentarai

komentarai