Aptartas Pacų giminės paveldo įamžinimo projektas

0
525

Prienų rajono savivaldybė drauge su VšĮ Vilkaviškio turizmo ir verslo informacijos centru ir Lenkijos Suvalkų pavietu praėjusiais metais pradėjo įgyvendinti projektą „Pacų giminės paveldas kaip bendros turizmo plėtros abipus sienų pagrindas“. Projekto tikslas – pristatyti Pacų giminės palikimą Lietuvoje ir Lenkijoje. Ši didikų šeima paliko ryškų pėdsaką abiejų šalių istorijoje ir ekonomikoje.

Projektui įgyvendinti Prienų r. savivaldybėje yra sudaryta darbo grupė, kurioje – Savivaldybės administracijos, Prienų kultūros ir laisvalaikio centro atstovai, partneriai. Balandžio 21 d. vyko nuotolinis pasitarimas, jame buvo aptartos projekto gairės ir parengiamieji darbai, kurių dalis jau atlikta: užsakytas auditas, rengiami dokumentai viešiesiems pirkimams – pirmieji bus skelbiami artimiausiu metu.

Įamžinant Pacų kelią, bus sukurtas bendras Pacų kelio turistinis maršrutas, apimantis keletą pasienio apylinkių Lenkijoje ir Jiezno, Prienų, Vilkaviškio, Kybartų, Vištyčio apylinkes Lietuvoje. Minėtose vietovėse atsiras mažosios architektūros elementų, informacinių stendų ir kt. Taip pat bus leidžiami reklaminiai ir informaciniai leidiniai, sukurta interneto svetainė, mobilioji programėlė. Planuojama pagaminti maketą, kaip atrodė Pacų rūmai ir artimiausia aplinka, Pacų kelio turistinį maršrutą pažymėti lelijomis prie lankytinų objektų.

Siekiant, kad šis maršrutas taptų kuo žinomesnis, bus dalyvaujama ADVENTUR parodose, organizuojami informaciniai turai gidams, kūrybinės dirbtuvės, skirtos praplėsti gastronominio turizmo galimybėms.

Turistai, keliaudami šiuo maršrutu, taip pat galės pasiekti Vilnių bei aplankyti Šv. apaštalų Petro ir Povilo bažnyčią, kur po šventovės slenksčiu ilsisi žymusis Mykolas Kazimieras Pacas, Lietuvos kanclerio ir Vilkaviškio seniūno Kristupo Zigmanto Paco giminaitis.

Bendras projekto biudžetas 469 830,31 Eur, iš jų Prienų rajono savivaldybės administracijai numatyta 194 932,72 Eur (85 proc. tinkamų finansuoti išlaidų bus padengta iš Europos regioninės plėtros fondo, o likusius 15 proc. prisidės Prienų rajono savivaldybės administracija). Projekto pradžia – 2020 m. rugsėjo 1 d., pabaiga numatoma 2022 m. vasario 28 d.

Kaip pažymėjo administracijos direktorė Jūratė Zailskienė, tai svarbus tarptautinis projektas, įprasminantis ne tik didikų Pacų palikimą Jiezno krašte, bet ir Lietuvą bei Lenkiją siejančią bendrą istorinę atmintį.

Prienų r. savivaldybės informacija

Komentarai

komentarai