Aplankyti kultūros paveldo objektai

0
526

Prienų r. savivaldybės meras A. Vaicekauskas, administracijos direktorė J. Zailskienė, Statybos ir eikonominės plėtros skyriaus vedėjas T. Žvirblys ir Kultūros, turizmo ir jaunimo skyriaus vyriausioji specialistė E. Jakimavičiūtė antradienį (liepos 13 d.) aplankė keletą rajono kultūros paveldo objektų.

Prienų malūno ir popieriaus dirbtuvių (dar ir šiais laikais vadinamų popierine) pastato paveldėtoja aprodė pastatą ir teritoriją, pasidalino lūkesčiais ir problemomis. Dabartinė savininkė yra nemažai investavusi į pastatą ir norėtų jį išsaugoti, kad jis tarnautų visuomenei, tačiau tam trūksta lėšų ir idėjų, kaip pastatą įveiklinti. Todėl sakė esanti atvira visiems pasiūlymams, bet neatmeta galimybės ir parduoti. Kartu apžiūrėta vieta F. Vaitkaus gatvėje (šalia pastato), kur Savivaldybė planuoja įrengti lietaus vandens surinkimo ir nuvedimo sistemą.

Jiezne įvyko susitikimas su vienu iš buvusio Jiezno dvaro (Pacų rūmų) išlikusių pastatų savininkų A. Lėcku, kuris nuoširdžiai rūpinasi paveldo išsaugojimu. Aptartos bendros problemos, rūpimi klausimai. Savivaldybė yra parengusi projektą ir planuoja išvalyti du teritorijoje esančius buvusio dvaro tvenkinius, kai bus rastas tinkamas finansavimo šaltinis.

Apsilankymo Jiezne metu susitikta ir su Jiezno bažnyčios klebonu R. Bičkausku, aptartos bendros projektinės veiklos, taip pat apžiūrėta Jiezno gimnazijos tvora, stoties teritorija. Artimiausiuose planuose Jiezno gimnazija bus aptverta nauja tvora, o nuo stoties link gimnazijos vedantis trinkelių takas bus pratęstas iki gimnazijos.

Prienų r.savivaldybės informacija

Komentarai

komentarai