Abiturientai išlydėti į naują gyvenimo etapą

0
443

Nors šiais metais mokyklų baigimo šventė – be atestatų įteikimo (abiturientai nuo šių metų gauna skaitmeninius brandos atestatus), tačiau ji neprarado savo išskirtinumo ir jaunatviško žavesio.

Liepos 14-ąją abiturientų išleistuvių šventės įvyko Prienų „Žiburio“, Veiverių Tomo Žilinsko bei Jiezno gimnazijose – visiems mokyklas baigusiems ir valstybinius brandos egzaminus išlaikiusiems jaunuoliams įteikti simboliniai bilietai į savarankišką gyvenimą.

Apdovanoti šimtukininkai ir geriausieji abiturientai, garsinę mokyklas savo pasiekimais ne tik moksle, bet ir sporto, meno, bendruomeninėje bei visuomeninėje veikloje. Padėkota ir mokytojams bei abiturientų tėveliams.

Gautais šimtukais džiaugiasi penki abiturientai

Šiųmetinėje brandos egzaminų sesijoje dalyvavo 138 dvyliktokai: Prienų „Žiburio gimnazijoje 85, Jiezno gimnazijoje 19, Prienų r. Stakliškių gimnazijoje 14, Veiverių Tomo Žilinsko gimnazijoje 20. Visi jie išlaikė brandos egzaminus.

Prienų „Žiburio“ gimnazija išugdė keturis šimtukininkus. Po du šimtukus gavo sesuo ir brolis Paulina Sabanskytė ir Paulius Sabanskis. Aukščiausiu balu buvo įvertintos Paulinos matematikos ir anglų kalbos žinios, Pauliaus – matematikos ir informacinių technologijų darbai. Abu mokiniai gimnaziją baigė „Su pagyrimu“. Po vieną šimtuką gavo Austėja Suchockaitė (lietuvių k. ir literatūros) ir Nojus Skučas (anglų k.). Mokinius ruošė anglų kalbos mokytojai Vilija Gustaitytė ir Artur Hovakimyan, matematikos mokytoja Aušra Menkevičienė, lietuvių kalbos mokytoja Snieguolė Milušauskienė ir informacinių technologijų mokytojas Žydrūnas Tautvydas.

Dar vienas šimtukas iš anglų k. – Veiverių Tomo Žilinsko gimnazijos abituriento Lauryno Dabušinsko atestate, jo mokytoja Kristina Sabaliauskaitė.

Gabiausiems dvyliktokams, pelniusiems šimto balų įvertinimus, įteiktos Prienų r. savivaldybės mero A. Vaicekausko padėkos ir Savivaldybės piniginiai 200 eurų vertės čekiai už kiekvieną šimtuką, mokyklą baigusiems „Su pagyrimu“ – 500 eurų vertės čekiai.

Šventiniuose renginiuose dalyvavo Prienų r. savivaldybės vadovai: meras Alvydas Vaicekauskas ir Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Rimvydas Zailskas – Tomo Žilinsko ir „Žiburio“ gimnazijose, vicemerė Jūratė Zailskienė – Jiezno ir „Žiburio“ gimnazijose. Sveikindami abiturientus sėkmingai įveikus egzaminų sesiją vadovai linkėjo sveiko optimizmo ir sėkmės kituose gyvenimo etapuose, nebijoti sunkumų ir nenusiminti dėl vienkartinių nesėkmių, rasti tai, kas gyvenime svarbiausia, o labiausiai – nepamiršti savo šaknų ir įgijus žinių bei kompetencijų sugrįžti gyventi į savo kraštą ir kartu kurti jo ateitį.

Padėkos įteiktos ir visuomeniškai aktyviausiems abiturientams: Gvidui Padaigiui (Veiverių Tomo Žilinsko gimnazija), Gabijai Alšauskaitei (Jiezno gimnazija), Karoliui Pūkui, Mantui Barkauskui, Gabijai Kuzmickaitei, Ugnei Jakinevičiūtei, Emilijai Žilionytei, Evelinai Klimaitei ir Airidai Alaveckaitei („Žiburio“ gimnazija).

Abiturientams sveikinimus ir padėkas skyrė ir LR Seimo narys Andrius Palionis, jo padėjėja Valė Petkevičienė, mokyklų mecenatai. Šventiniuose renginiuose taip pat apsilankė Savivaldybės tarybos, seniūnijų, bendruomenių atstovai, parapijų dvasiniai vadovai.

Prienų r. savivaldybės informacija

Komentarai

komentarai