Julius Greimas (1882-1942) – pedagogas, Prienų miesto burmistras.
Tikėtina, kad Julius Greimas pradinį išsilavinimą įgijo Veiverių trimetėje mokykloje, kurioje mokiniai buvo rengiami stoti į mokytojų seminariją.
Baigęs Veiverių mokytojų seminariją, mokytojavo Sobkovo pradžios mokykloje, Šimonyse.
1910 m. Veiveriuose susituokė su Konstancija Mickevičiūte. Vėliau buvo paskirtas mokytojauti į Juodupėnus, Kunigiškius.
Pirmojo pasaulinio karo metais Greimų šeima įsikūrė Tuloje. J. Greimas mokytojavo lietuvių pabėgėlių mokykloje. Tuloje gimė sūnus Algirdas Julius – vienas žymiausių šiuolaikinės semiotikos atstovų, Paryžiaus semiotikos mokyklos įkūrėjas.
1918 m. Greimų šeima grįžo į Lietuvą. Įsikūrė Kupiškyje, kur dirbo miesto tarybos sekretoriumi bei progimnazijos mokytoju.
Po keleto metų persikėlė į Šiaulius, vėliau į Marijampolę. Čia ėjo rajono mokyklų inspektoriaus pareigas. Į Marijampolės rajoną įėjo ir Prienų miesto ir valsčiaus pradinės mokyklos.
1935-1940 m. J. Greimas ėjo Prienų miesto burmistro pareigas. Politikas taip pat buvo ir Lietuvių tautininkų sąjungos Prienų apylinkės pirmininkas.
Per pirmuosius masinius trėmimus Prienų burmistras Julius Greimas buvo ištremtas į Krasnojarsko sritį, o žmona – į Altajų. Neištvėręs Sibiro speigų, Julius mirė 1942-ųjų pradžioje.
Kauno Petrašiūnų kapinėse Greimų šeimos kape, yra buvusio Prienų burmistro kenotafas, taip pat ilsisi Algirdo Juliaus palaikai.
Konstancija Greimienė 1948 m. pabėgo į Lietuvą, buvo suimta ir gyveno tremtyje iki 1954 m.
Apdovanotas Didžiojo Lietuvos kunigaikščio Gedimino IV laipsnio ordinu, Trijų liepsnų ordinu (II laipsnio), Šaulių žvaigždės ordinu, Sidabro medaliu „Už ryžtingumą“.
Prienų krašto muziejaus informacija