„100 iškiliausių Prienų krašto asmenybių“ – Alfonsas Senikas

0
1334

Alfonsas Senikas (g. 1934 02 09) – Trumpųjų radijo bangų asas.

Gimė Išlauže. 1941 m. su šeima buvo ištremti į Sibirą. 1947 m. A. Senikui pavyko pabėgti ir grįžti į Lietuvą. Baigė vidurinę mokyklą, Kauno veterinarijos akademiją.

Dirbo įvairiose Žemaitijos veislininkystės stotyse. 1957 m. įsteigė trumpųjų bangų radijo stotį. Bendravo su pasaulio lietuviais trumposiomis radijo bangomis. Prasidėjus atgimimui, jis sudarė apie 50 lietuvių mėgėjų – trumpabangininkų stočių sąrašą Vokietijoje, Kanadoje, JAV, Izraelyje, Brazilijoje ir kitose valstybėse.

1991 m. sausio 13 d. Lietuvos trumpabangininkai buvo ypač aktyvūs. Parlamente taip pat veikė mėgėjiška radijo stotis. Budėjimas joje vyko ištisą parą. Trumpais pranešimais buvo informuojama kur ir kokia padėtis. Buvo pranešama apie karinių dalinių judėjimą. Užsieniečius domino, kas tuo metu vyko Lietuvoje, jie pranešdavo žinias vietiniams lietuvių centrams, spaudos agentūroms, laikraščių redakcijoms.

Dėkojame visiems dalyvaujantiems Prienų krašto muziejus skelbiamoje akcijoje „100 iškiliausių Prienų krašto asmenybių“. Sulaukėme daug pasiūlymų. Jūsų siūlytas asmenybes įtraukėme į šimto iškiliausiųjų sąrašą. Jas skelbsime spaudoje, muziejus socialinio tinklo Facebook paskyroje. Primename, kad pasiūlymams laikas baigėsi. Balsavimas vyks iki birželio 1 dienos.

Laukiame Jūsų balsų el. paštu: prienumuziejus@gmail.com, paštu: F. Martišiaus g. 13, Prienai, arba atvykite į Prienų krašto muziejų.

Prienų krašto muziejaus informacija

Komentarai

komentarai