Su rajono mokyklų mokinių tarybų atstovais diskutuota apie jaunimo erdves

0
426

Vasario 15 d. vyko Prienų rajono savivaldybės mero Alvydo Vaicekausko inicijuotas susitikimas su rajono mokyklų mokinių tarybų atstovais, kurio metu diskutuota apie Prienų kultūros ir laisvalaikio centro rūsyje esančių patalpų įveiklinimą.

Sveikindamas atvykusius, Savivaldybės meras džiaugėsi, kad į jo kvietimą atsiliepė gausus būrys pačių aktyviausių rajono jaunuolių. Jis pabrėžė, kad susitikimus su jaunimu labai mėgsta, nes jauni žmonės yra labai drąsūs, smalsūs, atviri, kritiški ir objektyvūs.

Susirinkusiuosius pasveikino jaunimo sritį kuruojanti vicemerė Laimutė Jančiukienė ir jaunimo reikalų koordinatorė Roberta Revuckienė. Vicemerė kvietė visus atvirai diskutuoti, pristatė idėją Kultūros ir laisvalaikio centre įrengti jaunimui skirtas erdves, kurios atlieptų jų poreikius ir norus, todėl prašė svajoti drąsiai.

Į susitikimą pakviestos ir Investicijų skyriaus vedėja Vida Tumelienė bei vyriausioji specialistė Aida Deltuvienė. Jos pristatė projektą, kurio finansavimui gauti bus teikiama paraiška. Tikimasi 500000 Eur Europos Sąjungos paramos.

Diskusijoje dalyvavo mokiniai iš šešių rajono mokyklų, Jaunimo reikalų tarybos atstovai, atviros jaunimo erdvės „Prienas“ darbuotoja. Susirinkusieji dalinosi idėjomis, kalbėjo apie tai, kas įdomu jaunimui, kokios veiklos būtų patraukliausios.

Pokalbio metu išskirtas mažos kavinukės arba virtuvėlės, kurioje būtų galima pasigaminti kavos ar arbatos, poreikis. Galbūt atsirastų norinčiųjų plėsti kompetencijas šioje srityje – domėtis kavos (arbatos) gėrimo kultūra, mokytis ją paruošti. Taip pat daugelis išsakė norą turėti stalo žaidimų erdvę su stalo futbolo, biliardo ar teniso stalais. Jaunimas ragino vadovus palaikyti ir skatinti veiklas, kurios atitrauktų juos nuo telefonų, skatintų gyvą bendravimą, kūrybą. Siūlytas muzikos kambarys, kuriame vietiniai muzikantai turėtų galimybę repetuoti ar pasirodyti nedidelei auditorijai. Savivaldybės vadovus maloniai nustebino iniciatyva įrengti mokymo ir mokymosi erdvę, kurioje vyresniųjų klasių mokiniai galėtų padėti jaunesniesiems ruošti pamokas, mokytų sunkiau suprantamų temų, vyresnieji studentai ar jau dirbantys dalintųsi patirtimi. Ši vieta puikiai tiktų ir jaunųjų žurnalistų bei literatų klubui, kadangi mokyklose šie užsiėmimai tampa vis populiaresni. Gimė idėja suburti viso rajono klubus į bendrą erdvę. Didelio populiarumo sulaukė sporto sirgalių zona, kurioje jaunimas rinktųsi žiūrėti varžybų, palaikyti savo mėgstamų komandų. Čia taip pat galima būtų rengti kino filmų vakarus.

Atviros jaunimo erdvės „Prienas“ darbuotoja Žaneta Židonienė papildė jaunimo atstovus siūlydama diskotekų erdvę, kuri turėtų būti su garso izoliacija, kadangi dabartinės Kultūros ir laisvalaikio centro erdvės yra tam nepritaikytos.

Visų susirinkusiųjų paprašyta diskusiją perkelti į savo mokyklas, parnešti žinutę į klases, bendruomenes ir surinkti dar daugiau minčių, kurias apibendrinus bus rengiamas projektas, o jį įgyvendinus Kultūros ir laisvalaikio rūsio patalpos virs jaukia bei funkcionalia zona, atliepiančia svarbiausius jaunimo poreikius.

Prienų r. savivaldybės informacija

Komentarai

komentarai