Seniūnų pasitarimas

0
937

Lapkričio 26 d. Prienų r. savivaldybėje vyko administracijos inicijuotas seniūnų pasitarimas. Pasitarime dalyvavo administracijos direktorė J. Zailskienė ir pavaduotojas A. Marcinkevičius, taip pat mero pavaduotoja L. Jakinevičienė, mero patarėja A. Dargužienė, Statybos ir ekonominės plėtros, Žemės ūkio, Socialinės paramos ir sveikatos, Kultūros, sporto ir jaunimo skyrių vedėjai bei specialistai.

Pasitarime aptarti baigiamieji metų darbai, seniūnų ataskaitų rengimo, atliekų, bešeimininkio turto tvarkymo, socialinių būstų kontrolės ir kiti klausimai.

Susipažinus su atliekų tvarkymo situacija kaimo turizmo sodybose, seniūnai buvo paraginti iki pavasario susisiekti su seniūnijų kaimo turizmo sodybų, vykdančių veiklą vasarą ar visus metus, savininkais ir informuoti apie privalomą mokestį už atliekų išvežimą. Pažymėta, jog dalis jų, nors ir vykdo veiklą, mokėti už atliekų išvežimą nenori, o susikaupusias atliekas veža į kitus bendruosius konteinerius. Yra ir tokių, kurie nėra mokėję vietinės rinkliavos mokesčio nuo veiklos pradžios.

Pasitarime daug dėmesio skirta bešeimininkio, apleisto turto, taip pat socialinių būstų priežiūrai ir kontrolei, kurią Savivaldybė jau pradėjusi vykdyti. Savivaldybę ir toliau pasiekia informacija apie pažeidimus (nuomininkai negyvena, o būstą pernuomoja kitiems asmenims; būstai apleisti; piktybiškai vengiama mokėti už paslaugas ir pan.). Seniūnai ir jų pavaduotojai paprašyti dar glaudžiau bendradarbiauti su socialiniais darbuotojais, lankyti socialinius būstus, sudaryti komisijas, fiksuoti pažeidimus, paraginti nuomininkus laikytis nustatytos tvarkos, taip pat teikti informaciją Socialinės paramos ir sveikatos skyriui, kuris planuoja atlikti bendrą socialinių būstų ir jų būklės analizę.

Prasta situacija ir dėl apleistų pastatų, taip pat bešeimininkio turto nepriežiūros. Šią problemą, kaip pažymėjo administracijos direktorė J. Zailskienė, jau pradėjo spręsti Naujosios Ūtos seniūnija – vadovaujantis teisės aktais, valstybinėje žemėje stovintis apleistas pastatas (buvusios fermos) buvo pripažintas bešeimininkiu turtu ir artimiausiu metu bus nugriautas. Direktorė paragino ir kitus seniūnus pamėginti eiti panašiu keliu.

Seniūnijų vadovams buvo priminta, kad yra skirta lėšų pavojingų medžių išpjovimui ir genėjimui, taip pat jie paprašyti pateikti Savivaldybei išsamią informaciją apie Sosnovskio barščių plotus savo seniūnijose. Kaip informavo Statybos ir ekonominės plėtros skyriaus vyriausioji specialistė, pavasarį planuojama imtis priemonių Sosnovskio barščiams naikinti. Seniūnai paraginti bendardarbiauti su ūkininkais, prašyti ir jų pagalbos.

Su seniūnais pasidalinta informacija apie pasiruošimą metų šventėms ir Kalėdinės aplinkos puošimo konkursą, pakviesta puošti seniūnijas, sodybas ir išrinkti seniūnijose konkurso nugalėtojus, kurie bus apdovanoti gruodžio 27 d. renginio Prienų kultūros ir laisvalaikio centre metu.

Administracijos direktorės pavaduotojas A. Marcinkevičius informavo seniūnus apie galimybes įsigyti Šeimos korteles bei dalyvauti užimtumo skatinimo ir motyvavimo paslaugų nedirbantiems ir socialinę paramą gaunantiems asmenims projekte, kuris bus įgyvendinamas 2020 m.

Pasitarimo pabaigoje seniūnai pasidalijo mintimis apie įvykusių mokymų naudą. Administracijos vadovė J. Zailskienė informavo apie planuojamus mokymus ir seniūnaičiams.

Prienų r. savivaldybės informacija

Komentarai

komentarai