Ukrainiečiai dailininkai padėkojo Savivaldybei už nuoširdų priėmimą

0
1842

Šią savaitę baigiasi Kultūros ir laisvalaikio centre vykstantis ukrainiečių dailininkų iš Lvovo pleneras ir viešnagė Prienuose. Tai pirmasis ukrainiečių pleneras, kurio idėja gimė praėjus keletui mėnesių po to, kai Prienuose lankėsi Šv. Lozoriaus korpuso vadas. Pleneras dedikuotas Lietuvos Respublikos atkūrimo 100-mečiui, taip pat per plenero idėją buvo stengiamasi išreikšti solidarumą su ukrainiečių tauta.

Gruodžio 11 d. užsienio dailininkai, lydimi Šv. Lozoriaus korpuso atstovo Lietuvoje pulkininko Giedriaus Pauliaus Kalninio ir Šv. Lozoriaus korpuso atstovo Ukrainoje pulkininko Romano Myškoveco, apsilankė Prienų rajono savivaldybėje, susitiko su meru Alvydu Vaicekausku ir kitais Savivaldybės vadovais.

G. P. Kalninis perdavė visiems Ukrainos ambasados Lietuvoje padėką už pagalbą organizuojant Ukrainos dailininkų plenerą Prienuose. Jis vylėsi, kad projektas turės išliekamąją vertę ir tąsą bei sukurs daug pridėtinių verčių socialinėje, tarptautinio bendradarbiavimo, kultūrinėje srityse, organizuojant plenerus Prienuose ir su Prienų meno mokyklos mokiniais, kuriems dailininkai pravedė mokomąją dailės pamoką, taip pat tarpusavio bendradarbiavimo programas, ekskursijas į Lvovą ir pan. G. P. Kalninio teigimu, šis projektas dar nesibaigė, menininkai planuoja Prienuose tapytų darbų parodą surengti Lvove, papasakoti ukrainiečiams apie miestą ir šio krašto žmones.

Menininkai padėkojo Savivaldybei už šiltą priėmimą, nuoširdų rūpinimąsi ir pagalbą visos viešnagės metu ir įteikė merui Volodimiro Nemiro tapytą šv. Jurgio, kuris pavaizduotas ir Prienų herbe, paveikslą.

Meras A. Vaicekauskas taip pat padėkojo svečiams už galimybę susitikti su draugiškos Lietuvai valstybės menininkais. Anot mero, Lietuva su Ukraina turi daug bendros istorijos. Prienų rajono savivaldybė 2017 m. užmezgė bendradarbiavimo ryšius su Ukrainos Busko rajono savivaldybe ir juos toliau stiprina. A. Vaicekauskas palinkėjo Ukrainai stiprybės ir paprašė menininkų parvežti savo tautiečiams linkėjimus nuo Prienų krašto žmonių.

Bičiuliško pokalbio metu menininkai nešykštėjo padėkos žodžių Prienų kraštui ir jo žmonėms, dėkojo už suteiktą galimybę pasijusti kaip namie. „Visur, kur teko lankytis, jautėme draugiškumą ir palaikymą. Jeigu Ukraina turi savo advokatą Europoje – tai Lietuva“, – sakė jie.

Prienų r. savivaldybės informacija

Komentarai

komentarai