„Žiburio“ gimnazistai dalyvavo tarptautiniame projekte

0
2301

Rugpjūčio 25-26 dienomis Prienų „Žiburio“ gimnazijos anglų kalbos mokytojai J. Barkauskienė ir A. Hovakimyan lankėsi Liubanio (Luban) mieste (Lenkija) ir aptarė tarptautinio projekto „Legendų šešėlyje“ veiklos planą.

Projekto, kurį finansavo Lenkijos ir Lietuvos jaunimo fondas, tikslas – skatinti Lietuvos ir Lenkijos jaunimo tarpusavio ryšius ir bendradarbiavimą, susipažįstant su abiejų šalių kultūra ir tradicijomis. Pagrindinės tarptautinio projekto veiklos, kuriose dalyvavo aštuoni mūsų gimnazijos mokiniai, lydimi mokytojų J. Barkauskienės ir A. Hovakimyan, vyko rugsėjo 10-15 dienomis Liubanio mieste – šis miestas yra Prienų r. savivaldybės partneris nuo 1999 metų. Projekto metu buvo organizuojamos įvairios veiklos ir žaidimai anglų kalba, mokiniai vieni kitus mokė šokti lietuvių ir lenkų liaudies šokius, gamino savo šalių tradicinius patiekalus, net suvaidino lenkiškas vestuves.

Vienas iš pagrindinių tikslų buvo suvaidinti pasirinktą lietuvių ir lenkų legendą, pritaikant šešėlių teatro metodą. Mūsų mokiniai pasirinko legendą „Jūratė ir Kastytis“. Labai didžiuojamės, kad per tokį trumpą laiką pavyko pastatyti spektaklį ir įgyvendinti tarptautinio projekto uždavinį.

Spektakliai buvo pristatyti pradinių mokyklų mokiniams Liubanio kultūros centre. Žiūrovų teigiamos emocijos atpirko sunkų darbą ir jaudulį. Verta paminėti, kad abiejų šalių mokiniai labai susidraugavo, atsisveikindami pažadėjo bendrauti ir toliau – projektas pavyko.

Prienų „Žiburio“ gimnazijos informacija

Komentarai

komentarai