„Vytauto“ viltis atgimė: Kauno rajonas užtrenkė „Vyčiui“ duris

0
3189

Į Lietuvos krepšinio lygą (LKL) pretenduojantis Šakių „Vytis“ susidūrė su didele problema – Kauno rajono savivaldybė nenori priimti komandos.

Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) teisę kopti į aukštesnį divizioną iškovojęs „Vytis“ į Garliavą planavo išsikelti dėl to, jog Šakių salė neatitinka LKL reikalavimo turėti bent 1200 vietų žiūrovams. Nors Garliavos sporto centras iš pradžių atrodė puikus variantas ir planuota, kad komanda taps Kauno rajono „Vyčiu“, tam kelią ketvirtadienį užkirto savivaldybė.

Kauno rajono savivaldybės vicemeras Paulius Visockas, „Vytis“ jiems pasiūlė tapti klubą valdančios viešosios įstaigos dalininkais ir turėti trečdalį balsų. „Ilgai svarstėme šią galimybę, bet mūsų savivaldybė turi kūno kultūros ir sporto plėtros programą, kurią vykdome iš savo biudžeto. Joje gali dalyvauti visi norintys. Manome, kad ši programa bendruomenės poreikius tenkina labiau, nei tapimas vienos įstaigos dalininku ir, sakyčiau, netgi labai didelės dalies lėšų nukreipimas į dar tik būsimą darinį“ , – kalbėjo P. Visockas. Jis pridūrė, jog dar vienu argumentu tapo didelis Garliavos centro užimtumas. „Garliavos sporto centre mokyklos veda pamokas, ten treniruojasi įvairių sporto šakų auklėtiniai, – dėstė P.Visockas. – Atėjus tokiam profesionaliam klubui, manome, kad nukentėtų bendruomenė“.

Nors savivaldybė tiesiogiai nesvarstė, ar leisti „Vyčiui“ žaisti Garliavos arenoje, šis klausimas išsisprendė savaime. „Jei klubas neregistruotas mieste, jis jame ir negali rungtyniauti. Žinoma, sporto centras tariamai galėtų suteikti komercinę salės nuomos paslaugą, bet yra LKL reikalavimai“, – teigė P. Visockas. LKL licencijavimo procese reikalauja, kad klubas būtų registruotas ten, kur žaidžia namų rungtynes.

Trečiadienį „Vyčio“ vadovas Justinas Garliauskas nenorėjo atskleisti, kaip klubas kapstysis iš sudėtingos situacijos. O jai reikės greito sprendimo – LKL licencijavimo klausimus pradės svarstyti liepos pradžioje. Jei „Vytis“ negautų LKL licencijos, po jų pirmasis eilėje būtų Prienų-Birštono „Vytauto“ klubas. Paskutinėje LKL vietoje šį sezoną likę prieniškiai neslepia noro bet kokiu atveju išlikti aukščiausiame divizione.

Portalo geraprienuose.lt žiniomis Šakių „Vytis“ turi ir finansinių sunkumų, norint surinkti biudžetą, atitinkantį LKL reikalavimus.

lrytas.lt informacija

 

Komentarai

komentarai