„Vytauto“ krizė: kokios to priežastys ir kaip V. Šeškui gelbėti šį sezoną

0
1080

Prienų-Birštono „Vytauto“ komanda atsidūrė tokioje situacijoje, kokioje nebuvo per visą savo dalyvavimo Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) istoriją.

Virginijaus Šeškaus auklėtiniai per pirmąjį ratą nesugebėjo įveikti nė vieno varžovo – pralaimėti visi 9 susitikimai. Net pernai beviltiškai atrodę „Šiauliai“ 8-ajame mače sugebėjo pasiekti pirmąją sezono pergalę.

Utenos „Juventus“ vyr. treneris Žydrūnas Urbonas po antrosios pergalės prieš „Vytautą“ pasakė, kad tai nėra paskutinė LKL ekipa. Ir jis buvo teisus – „Vytautas“ nėra toks beviltiškas, jog būtų su 0 laimėjimų per 9 turus.

Karlis Apsitis ir Bradas Tinsley jau išvyko, o juos pakeitė Edvinas Šeškus bei Denisas Lukašovas. Latvis buvo patikrintas paties V. Šeškaus, nes žaidė „Vytauto“ gretose išvykos į Kiniją metu. Sunku pasakyti, ko strategas tikėjosi iš Latvijos lygos vidutiniokėje žaidusio legionieriaus.

Tas pats B. Tinsley buvo įsigytas kaip įžaidėjas, nors jis nei vadovauti, nei organizuoti nemoka – jo stiprioji vieta buvo puolimas, bet ir to nesugebėjo parodyti – tritaškius metė vos 26 proc. tikslumu ir rodė itin prastą žaidimą.

Nieko tragiško neįvyko – prieš akis dar 27 reguliaraus sezono susitikimai ir atsilikimas nuo „Juventus“ bei „Šiaulių“ yra 2 pergalės, bet nieko nedarant dabar, skinti pergales bus labai sudėtinga.

„Vytautas“ pagal praleidžiamus taškus yra ketvirtas nuo galo (83,7 per mačą), lenkdamas „Šiaulius“ (83,9), Alytaus „Dzūkiją“ (84,6) ir Pasvalio „Pieno žvaigždes“ (86,4), bet prieniškiai yra absoliučiai blogiausiai puolanti ekipa – vos 70,7 taško per susitikimą.

Skamba kaip anekdotas, jog į puolimą orientuoto trenerio vadovaujama komanda lygoje per mačą meta mažiausiai taškų. Akivaizdu, kad komplektacijoje buvo pridaryta labai daug klaidų ir jas reikia taisyti toliau.

Visas „Vytauto“ žaidimas statomas ant tritaškių – vidutiniškai 29,3 karto per susitikimą iš toli atakuoja V.Šeškaus auklėtiniai ir pagal šį rodiklį yra absoliutūs karaliai, nes antroje vietoje esančios „Pieno žvaigždės“ meta 24,4 tritaškio per mačą. Spėkite, kelintoje vietoje pagal pataikymą yra „Vytautas“? Taip, paskutinis – 30,68 proc.

Kai kurie žaidėjai tiesiog netinka rungtyniauti žaidimo „gimiau ir mirštu“ ties tritaškiu. Eigirdas Žukauskas iš toli meta 27,3 proc., D. Lukašovas – 23 proc., Tomas Dimša – 26,5 proc. tikslumu. E. Žukauskas ir T. Dimša išmetė 52 proc. visų „Vytauto“ tritaškių per pirmą LKL ratą – 93 iš 177.

Tikru snaiperiu galima pavadinti tik Justą Sinicą, pataikantį 32,5 proc. tritaškių. Edvinas Šeškus ar tas pats D. Lukašovas toli gražu nėra metikai. Geriausiai tritaškius meta (40 proc.) Martynas Linkevičius, bet ir jis nėra snaiperis – praėjusį sezoną atakavo 29,4 proc. tikslumu, tada buvo sezonas 30,5 proc. taikumo, o 2014–2015 m. tritaškius metė vos 25,5 proc.

Dar viena problema – silpna priekinė linija. Tadas Klimavičius ir Egidijus Dimša yra „centrai“, kurių šios pozicijos žaidėjais nepavadintume. T. Klimavičius apskritai visą karjerą žaidė „ketvirtoje pozicijoje“ ir tik amžius bei prarastas greitis jį privertė pasistūmėti giliau į baudos aikštelę. „Vytautas“ tikėjosi, kad po krepšiais „stogdengiu“ dirbs Ovidijus Galdikas, bet su šia korta nepasisekė – žaidėjas turėjo sveikatos problemų ir baigė karjerą.

„Vytautas“ yra paskutinis pagal gynyboje atkovojamus kamuolius – 21,67 per susitikimą. Trūksta agresyvumo po krepšiais, ką iš dalies įrodo ir retai metami baudos metimai – vos 14,33 baudos metimo per rungtynes ir priešpaskutinė vieta. Puolime „Vytauto“ žaidime trūksta agresijos, nes visi išsirikiavę ties tritaškiu ir laukia savo progos iššauti.

Ką daryti „Vytautui“? Reikia stiprinti sudėtį. D. Lukašovas yra Ukrainos rinktinės įžaidėjas, bet tikrai ne tas žmogus, kuris vienas išgelbėtų LKL ekipą. E. Šeškus irgi nepadės išbristi iš dugno. Po žiaurios traumos universiadoje sveiksta Regimantas Miniotas ir jo sugrįžimas turėtų būti reikšmingas. Žinoma, puolėjui reikės laiko, nes jis be krepšinio jau praleido pustrečio mėnesio.

Būtina „Vytautui“ įsigyti vidurio puolėją. Jeigu įžaidėją dar galime vadinti „padoriu“ tokiam lygiui, tai traumų kamuojamas vidurio puolėjas T. Klimavičius nėra išeitis. Tas pats ir E. Dimša, kuris nuolat prisirenka pražangų ir nežaidžia šiame sezone sėkmingai.

Turbūt mažai tikėtina, kad V. Šeškus pats pasitrauks ir paliks savo mylimą klubą kapanotis pačiam. Prieniškis daug laiko ir pastangų įdeda tam, jog rastų rėmėjus, burtų komandą ir apskritai, jog 10 tūkst. gyventojų turinčiame miestelyje gyvuotų krepšinis.

V. Šeškui reikia arba adaptuoti žaidimą prie turimų žaidėjų, arba stiprinti sudėtį. Du stiprūs legionieriai, iš kurių vienas būtinai būtų „centras“, galėtų padėti „Vytautui“ bent jau aplenkti „Šiaulius“ ar dzūkus. Veiksmų reikia imtis dabar, nes vėliau pavyti nuvažiavusį traukinį gali būti per vėlu.

krepsinis.net informacija

Komentarai

komentarai