„Vytautas“ pralaimėjo Vilniuje

0
1087

Garsiųjų savo naujokų LaMelo ir LiAngelo Ballų į sostinę neatsivežęs Prienų–Birštono „Vytautas“ (4-14) LKL čempionate prarijo itin karčią piliulę.

Aštuoniese žaidusių varžovų nepasigailėjęs Vilniaus „Lietuvos rytas“ (14-4) pervažiavo „Vytautą“ dvigubu rezultatu 113:56 (31:11, 20:22, 36:16, 26:7).

Viso susitikimo metu dominavę Rimo Kurtinaičio auklėtiniai sužaidė rezultatyviausias LKL sezono rungtynes. Iki šiol vilniečių pelnytų taškų rekordas buvo į „Šiaulių“ krepšį įmesti 103 taškai, o lygos rekordas priklausė 109 taškus į Utenos „Juventus“ krepšį įmetusiam Klaipėdos „Neptūnui“.

Sostinės ekipa itin gerai atakavo iš toli ir pakartojo lygos rekordą. Tikslą pasiekė 17 tritaškių iš 32, kuomet „Vytautas“ įmetė tik 6 tritaškius iš 25. Kovą dėl atšokusių kamuolių vilniečiai laimėjo net 65:28.

„Tikėjomės, kad Ballai atvyks, bet kažkas nutiko viduje, nebuvo susitarta. Mes buvome pasirengę, būtų buvę įdomu. Ką gi, žiūrovai laukė vienokio šou, o mes parodėme krepšinio šou“, – po pergalės sakė R. Kurtinaitis.

Vilniečiai į priekį šovė jau pirmosiomis minutėmis: jie pelnė pirmuosius 11 rungtynių taškų, o sužaidus 10 minučių jau triuškino varžovus 31:10. Prie to labiausiai prisidėjo 4 tritaškius iš eilės įmetęs Benas Madgenas.

Antrajame ketvirtyje prieniškiai kiek išlygino žaidimą, tačiau po ilgosios pertraukos „Lietuvos rytas“ įjungė aukščiausią pavarą ir pradėjo siautėti.

Vieną tolimą metimą po kito į svečių krepšį siuntęs M. Girdžiūnas per mažiau nei 3 minutes pelnė 11 taškų, o netrukus tritaškiais prapliupo ir kiti jo komandos žaidėjai. Penkių minučių atkarpą net 26:4 laimėję vilniečiai pradėjo mindyti varžovus 83:43.

Paskutinysis ketvirtis tebuvo formalumas, kurio metu R. Kurtinaičio kariauna toliau nesulaukė jokio pasipriešinimo ir netrukdoma didino savo persvarą.

„Žiūrint iš vienos pusės, viską galima suversti ant to, kad į Lietuvą atvažiavo Ballai, ir mes išsimušėme iš pusiausvyros, bet, žiūrint iš kitos pusės, ant to visko suversti kaip ir negalima“ – apgailestavo prieniškių strategas Virginijus Šeškus.

„Vytautas“: Tomas Dimša 17, Regimantas Miniotas 10, Edvinas Šeškus 9, Martynas Linkevičius 7.

„Lietuvos rytas“: Mindaugas Girdžiūnas 21, Benas Madgenas 19, Artūras Jomantas 16 (10 atk. kam.), Martynas Echodas 15 (13 atk. kam.), Rokas Giedraitis 13.