„Vytautas“ pralaimėjo „Dzūkijai“

0
1165

1Svarbią pergalę LKL čempionate pasiekė Alytaus „Dzūkijos“ klubas. Dzūkai namuose 67:61 (14:14, 22:22, 13:13, 18:12) paskutinę minutę palaužė Prienų-Birštono „Vytauto“ ir išsaugojo viltį išsikapstyti iš paskutinės turnyro lentelės vietos.

Blokas. Kova visas 40 minučių vyko taškas į tašką. Paskutinę minutę rezultatą galėjo išlyginti „Vytauto“ vidurio puolėjas Serhii Zahreba (61:63), bet jo metimą puikiai blokavo Julius Jucikas. Kitoje atakoje Osvaldas Mačernis dvitaškiu padidino skirtumą iki saugaus 65:61.

Lygybė. Iki lemiamos mačo atkarpos visi trys kėliniai vyko lygiai – 14:14, 22:22, 13:13.

Kaina. „Dzūkija“ įsprausta į kampą. Norėdama išlikti LKL, ji privalo aplenkti pergale daugiau turintį „Nevėžį“. Vienodas pergalių skaičius Kėdainių klubui leis būti devintam, todėl „Dzūkija“ žūtbūt turi aplenkti artimiausius priešininkus. Iki reguliariojo sezono pabaigos alytiškiams liko 4, „Nevėžiui“ – penkios rungtynės.

Pagal LKL nuostatus, paskutinė čempionato komanda iškrenta iš aukščiausiojo diviziono. Tiesa, yra ir išimčių. Pavyzdžiui, jei NKL čempionai neatitinka lygos keliamų reikalavimų (nesurenka minimalaus biudžeto ar neturi tinkamos arenos) ir neturi galimybių debiutuoti LKL. Tokiu atveju paskutinė LKL ekipa išsaugo vietą aukščiausiame divizione.

Serija. Nutrūko keturių iš eilės pralaimėtų „Dzūkijos“ ir šešių iš eilės laimėtų „Vytauto“ pergalių serija.

„Vytautas“: Š. Vasiliauskas 15 (5 rez. perd.), V. Čepukaitis 14 (9 atk. kam.), D. Šalenga 8.

„Dzūkija“: J. Jucikas 22 (7 atk. kam.), O. Mačernis 10 (8 atk. kam.), G. Gustas ir J. Robinsonas po 9.