„Vytautas“ patiesė „Šiaulius“ ir nutraukė 9 pralaimėjimų seriją

0
1234

LKL čempionate Prienų-Birštono „Vytautas“ (5/18) iškovojo pirmąją pergalę nuo gruodžio 9-osisos ir nutraukė 9 pralaimėjimų seriją.

Solidžios pagalbos tik iš vyresniojo brolio Ballo sulaukusi „Vytauto“ ekipa 97:95 (24:32; 23:19; 26:18; 24:26) sugebėjo palaužti namuose rungtyniavusią „Šiaulių“ (7/15) komandą.

„Šiaulių“ ekipa ketvirtąjį kėlinį pradėjo turėdama 4 taškų deficitą (69:73), tačiau po Kristupo Žemaičio tritaškio, Nicko Zeislofto dviejų tolimų bombų ir Ryčio Pipiro dvitaškio šiauliečiai jau pirmavo 80:75.

Tokį varžovų spurtą nutraukė LiAngelo Ballas, pataikęs tritaškį su pražanga. O po dar vieno LiAngelo tolimo metimo „Vytautas“ pirmavo 87:82.

Nors „Šiauliai“ taip lengvai savo varžovų paleisti nenorėjo, likus kiek daugiau negu 2 minutėms „Vytautas“ pasinaudojo Donato Sabeckio technine pražanga ir jau pirmavo 96:89.

D. Sabeckis jau prieš tai buvo užsidirbęs nesportinę pražangą. todėl buvo priverstas nesibaigus rungtynėms patraukti į rūbinę.

Likus kiek mažiau negu 4 sekundėms po Denyso Lukašovo baudos metimo svečiai pirmavo 4 taškais, o Laurynas Birutis šią persvarą dar spėjo sumažinti per pusę, tačiau tai nieko nepakeitė.

Prie „Vytauto“ pergalės itin smarkiai prisidėjo tas pats D. Lukašovas. Ukrainietis nežaidė praėjusią savaitę prieš Kauno „Žalgirį“, kadangi buvo patyręs traumą rungtynėse su Utenos „Juventus“ sausio pabaigoje.

ačiau po traumos sugrįžęs ir nuo atsarginių žaidėjų suolelio pakilęs gynėjas per 22 minutes pelnė 21 tašką (4/6 dvit., 4/4 trit., 1/3 baud.), atkovojo 3 ir perėmė 2 kamuolius bei surinko 22 naudingumo balus. O D. Lukašovui esant aikštėje „Vytautas“ pelnė 23 taškais daugiau negu varžovai, kas yra geriausias rezultatas komandoje.21 taškas ir 4 pataikyti tritaškiai yra nauji D. Lukašovo karjeros rekordai LKL pirmenybėse.

LiAngelo Ballas per 24 minutes pelnė 13 taškų (2/4 dvit., 2/4 trit., 3/3 baud.), atkovojo 4 ir perėmė 1 kamuolį, atliko rezultatyvų perdavimą, blokavo metimą, kartą suklydo, tris kartus prasižengė ir surinko 14 naudingumo balų.

O LaMelo rungtynes pradėjo starto penkete, aikštėje praleido kiek daugiau negu 8 minutes, o per jas spėjo pramesti du dvitaškius ir du tritaškius. Jis taip pat atliko rezultatyvų perdavimą, tačiau kartą prasižengė, du kartus suklydo ir surinko -6 naudingumo balus. Jam esant aikštėje „Šiauliai“ įmetė 17 taškų daugiau už „Vytautą“.

„Vytautas“: Denysas Lukašovas 21 (4/4 trit., 22 n.b.), Regimantas Miniotas 16 (7 atk. kam.), Edvinas Šeškus 15 (6 rez. perd., 23 n.b.), Tomas Dimša 14 (2/7 trit.), LiAngelo Ballas ir Eigirdas Žukauskas (7 rez. perd.) po 13.

„Šiauliai“: Vytautas Šarakauskas 23 (12 atk. kam., 30 n.b.), Laurynas Birutis (9/11 dvit., 8 atk. kam., 31 n.b.), Nickas Zeisloftas 19, Akeemas Wrightas (3/11 dvit., 10 atk. kam.) ir Šarūnas Beniušis po 7.