Vyko Ekstremaliųjų situacijų komisijos posėdis

0
125

Birželio 17 d. Lietuvoje atšauktas karantinas, bet šalyje liko galioti ekstremali situacija, taip pat kai kurie ribojimai. Birželio 19 d. Prienų rajono savivaldybėje vyko išplėstinis Ekstremaliųjų situacijų komisijos (toliau – Komisija) posėdis, kurio metu pasidalinta mintimis apie darbų organizavimą karantino metu.

Savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas, Komisijos pirmininkė Jūratė Zailskienė padėkojo visiems, prisidėjusiems prie situacijos suvaldymo, – ir Operacijų centrui, ir įstaigoms, ir gyventojams. Pasidžiaugta, kad buvo siuvančių veido kaukes, dovanojusių įvairių apsaugos priemonių ar parėmusių finansiškai. Kita vertus, anot mero, Prienų ligoninės kolektyvas turėjo ir apsaugos priemonių, dirbo atsakingai ir profesionaliai, o Savivaldybė ekstremalios situacijos metu nepadarė klaidų perkant neapgalvotai, daug ir brangiai, kaip yra įvykę kitose savivaldybėse. Administracijos vadovė paantrino, jog buvo dirbama su didele atsakomybe ir vadovaujantis sveiku protu.

Už susitelkimą ir kokybišką darbą visiems padėkojo mero pavaduotoja Loreta Jakinevičienė, o administracijos direktorės pavaduotojas Algis Marcinkevičius pabrėžė, kad ši situacija užgrūdino ir pamokė, kaip reikia dirbti komandoje.

Komisijos nariai, atstovaujantys įvairias įstaigas ir organizacijas, taip pat pasidalino patirtimi, kaip sekėsi organizuoti darbą ir paslaugas karantino metu, kokius sunkumus teko įveikti. Visiems tai buvo neeilinė situacija, kurios metu susidurta ir su panika, ir apsaugos priemonių stygiumi bei išaugusiu pranešimų dėl įvairių pažeidimų skaičiumi, taip pat su nuotolinio darbo organizavimo ypatumais.

Posėdyje pristatyti ir LR Vyriausybės ekstremaliųjų situacijų komisijos nutarimai, apžvelgta 2019 metų civilinės saugos sistemos būklė Lietuvoje, pasirengimas galimai Baltarusijos Respublikos branduolinės jėgainės avarijai, aptarti Prienų rajono savivaldybės galimų pavojų ir ekstremaliųjų situacijų rizikos analizės, Ekstremaliųjų situacijų valdymo programos, skendimų paviršinių vandens telkinių vandenyje prevencijos priemonių plano klausimai. Posėdžio metu nuspręsta papildyti Skendimų paviršinių vandens telkinių vandenyje prevencijos priemonių planą ir su Prienų priešgaisrine gelbėsimo tarnyba organizuoti prevencines priemones bei mokymus, kaip gelbėti skęstantįjį.

Atsižvelgdama į LR Vyriausybės ekstremaliųjų situacijų komisijos nutarimus ir įpareigojimus, Komisija nusprendė numatyti ir įtraukti į Ekstremaliųjų situacijų prevencinių priemonių planą pasirengimo galimai Astravo branduolinės jėgainės avarijai priemones. Komisija priėmė sprendimą įpareigoti įstaigas iki rugsėjo 1 d. pasirūpinti apsaugos priemonių rezervu (veido apsaugos kaukėmis, pirštinėmis, dezinfekciniu rankų ir paviršių valymo skysčiu) mėnesiui. Tokį rezervą pagal savo profilį bus rekomenduojama sukaupti ir įmonėms.

Kol šalyje yra paskelbta ekstremalioji situacija, paslaugos gyventojams Savivaldybės administracijoje ir toliau bus teikiamos ir nuotoliniu būdu, ir iš anksto užsiregistravus pas specialistą. Vis dėlto labai rekomenduojame aktyviau naudotis elektroninėmis paslaugomis, konsultuotis su specialistais telefonu. Kontaktus rasite čia.

Įstaigoje nerekomenduojama lankytis rizikos grupės asmenims ir (arba) sergantiems lėtinėmis ligomis, nurodytomis Sunkių lėtinių ligų, dėl kurių ekstremaliosios situacijos ar karantino laikotarpiu asmeniui išduodamas nedarbingumo pažymėjimas, sąraše. Gyventojai turi laikytis asmens higienos (rankų higiena, kosėjimo, čiaudėjimo etiketas ir kt.).

Gyventojai, turintys ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymių (pvz., karščiavimas, sloga, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.), nebus aptarnaujami. Savivaldybės darbo laikas nuo 7.00 iki 17.00 val.

Viešąsias paslaugas teikiančioms įstaigoms taip pat rekomenduojama parengti vidaus taisykles, reguliuoti lankytojų srautus, vėdinti kas valandą patalpas.

Prienų r. savivaldybės informacija

Komentarai

komentarai