Vienuolikai neįgaliųjų palengvintos gyvenimo sąlygos

0
1157

Negalios paliestų žmonių gyvenimo kokybė labai priklauso nuo namų aplinkos, kurioje gyvenantis žmogus dėl judėjimo sunkumų ir ribotų galimybių negali tinkamai pasirūpinti savimi. Prienų r. savivaldybė, naudodama valstybės ir savivaldybės biudžeto lėšas, stengiasi tokiems žmonėms palengvinti gyvenimą ir buities sąlygas. 2019 m. būstų pritaikymui buvo skirta 31653,88 Eur (19752,02 Eur valstybės biudžeto lėšų ir 12661,55 Eur savivaldybės biudžeto lėšų).

Šiais metais buvo suplanuota pritaikyti 11 būstų neįgaliems asmenims. Suplanuoti darbai jau eina į pabaigą: dalyje būstų jie atlikti prieš keletą mėnesių, kituose tebevyksta. Šį mėnesį Jiezne buvo įrengtas būstas neįgaliajam: patalpa, skirta asmens higienai (wc, dušas, ranktūriai, paplatintos durų angos ir kt.). Darbams panaudota apie 4200 Eur valstybės ir savivaldybės lėšų.

Prienų mieste, Paprienės gatvėje, pritaikytas neįgaliajam jau turėtas keltuvas, panaudota apie 3000 Eur. Dar vienam būste įrengta mobili pripučiama vonia.

Keletas asmenų būsto pritaikymo darbus, kurie bus apmokėti, organizuoja savarankiškai. Šiais metais pritaikyti du būstai neįgaliems asmenims, gyvenantiems Prienų r. savivaldybės socialiniame būste.

Prienų r. savivaldybės informacija

Komentarai

komentarai