Veiverių gimnazistai išdalins 100 rožių žiedų

0
595

Minėdama Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį Prienų rajono Veiverių Tomo Žilinsko gimnazijos bendruomenė nutarė per visus šiuos metus rožių žiedais pagerbti 100 iškiliausių Lietuvos žmonių, dideliais darbais prisidėjusių prie šalies gyvavimo.

Vieniems šis gėlės žiedas bus įteiktas, kitiems, deja, su didžiausia pagarba padėtas ant kapo. Pirmoji gėlė buvo nuvežta ant gimnazijos vardatėvio Tomo Ferdinando Žilinsko (1840–1925) kapo Šunskuose. T. F. Žilinskas – tai pedagogas, dar garbingai vadinamas Lietuvos mokytojų tėvu, Veiverių mokytojų seminarijos „siela“. Jis atliko svarbų švietėjišką darbą Lietuvai pačiu sunkiausiu metu, pasiaukojančiai dirbo spaudos ir lietuviško žodžio draudimo laikais. Pasak Jono Jablonskio, tai buvo „didysis Lietuvos mokytojų patriarchas, auklėtojas ir žadintojas, mokėjęs sunkiausiomis aplinkybėmis dirbti savo kraštui“.

Vienas T. F. Žilinsko sūnų Tomas tapo Romos katalikų kunigu, kuris, kaip ir tėvas, rinko tautosaką, puoselėjo lietuvišką žodį. Grįždami iš Šunskų kapinių moksleiviai ir pedagogai sustojo pagerbti ir rožės žiedą padėjome ant Lietuvos prezidento, dr. Kazio Griniaus (1866– 1950) kapo Selemo Būdos kaime. Iškilus Lietuvos politikas, visuomenės ir kultūros veikėjas, humanistas, vienas pirmųjų Lietuvos demokratų, šeštasis Lietuvos premjeras, trečiasis ir paskutinis demokratiškai išrinktas tarpukario Lietuvos prezidentas K. Grinius po mirties buvo apdovanotas Žūvančiųjų gelbėjimo kryžiumi už žydų kilmės Lietuvos žmonių gelbėjimą per Holokaustą.

Na, o kas tie kiti iškiliausieji? Lietuva tokių žmonių, svariais darbais prisidėjusių prie Lietuvos Valstybės atkūrimo, Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo, lietuvybės saugojimo, turi labai daug. Tai signatarai, rašytojai, poetai, partizanai, disidentai ir daugelis kitų. 100 rožių nepakaktų.

T. F. Žilinsko gimnazijos moksleiviai daug keliauja, aplanko žymias Lietuvos vietas, dalyvauja renginiuose, įvairiose edukacinėse išvykose. Jų metu visada žinos, kad vykdoma ir „100 rožių“ akciją. Prabėgus metams, švenčiant jau 101-ąsias Lietuvos Valstybės atkūrimo metines, gimnazijos bendruomenė surengs nuotraukų iš šios akcijos parodą, dalinsis prisiminimais bei įspūdžiais.

lrytas.lt informacija

 

Komentarai

komentarai