Vaikų vasaros stovykla „Pagauk vėją“

0
421

Rugpjūčio 21–25 dienomis Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – Alytaus aps. VPK) Prienų rajono policijos komisariato pareigūnai vykdė projektą „Pagauk vėją“. Projekto tikslas – nusikalstamų veikų ir kitų teisės pažeidimų prevencija.

Stovykla nukreipta į nepilnamečių, darančių  nusikalstamas veikas ir teisės pažeidimus, užimtumo organizavimą vasaros atostogų metu, atriboti juos nuo artimos žalingos aplinkos, palikti tokį įspūdį, jog jie norėtų keisti savo gyvenimo būdą, įpročius, ar polinkį į nusikalstamas veikas, administracinius nusižengimus.

Pirmą dieną suorganizuota ekskursija po Alytaus aps. VPK Reagavimo skyriaus patrulių patalpas. Reagavimo skyriaus vyresnysis tyrėjas Juozas Andriuškevičius supažindino su policijos darbo ypatumais, parodė policijos ginkluotę, tarnybinį transportą. Pademonstravo, kaip policijos pareigūnas pasirengęs malšinti masines riaušes, vėliau vaikai patys noriai matavosi  neperšaunamas liemenes, šalmus, skydus, apžiūrinėjo tarnybinius ginklus. Didžiausią įspūdį visiems paliko galimybė prisėsti prie tarnybinio automobilio vairo ir panaudoti šviesos ir garso signalus. 

Vėliau visi patraukė ant Alytaus piliakalnio, kur grožėjosi Dzūkijos sostine nuo aukščiausio Lietuvoje Baltosios rožės pėsčiųjų tilto. Vėliau stovyklautojus pasitiko Prienų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai. Valstybinės priešgaisrinės priežiūros poskyrio vyresnysis inspektorius  Mindaugas Čiukšys supažindino vaikus su ugniagesio gelbėtojo profesija, keliamais reikalavimais, priėmimo į profesinio mokymo kursus tvarka ir sąlygomis, aprodė patalpas. Budintys pamainos pareigūnai pademonstravo turimą gaisrų gesinimo ir ir gelbėjimo darbų techniką bei įrangą. Norintys galėjo apžiūrėti ir pasėdėti transporto priemonėse, skirtose gaisrams gesinti ir gelbėjimo darbams atlikti,  praktiškai išbandyti gaisrinės įrangos galimybes, gaisrinio švirkšto panaudojimą.
Antra  diena stovykloje prasidėjo nuo saugaus eismo pamokėlės. Dalyviai buvo pakviesti į ARV-Auto mokyklą. Vaikams primintos kelių eismo taisyklės, kaip turi elgtis pėstieji, dviratininkai ir vairuotojai kelyje. Artėjant rugsėjo 1-ajai, daug dėmesio skirta atšvaitų naudojimui, ypač tamsiu paros  metu, akcentuota jų svarba pačių saugumui, kiekvienam stovyklautojui įteiktas atšvaitas. O apsvaigimo būklę imituojančius akinius galėjo išmėginti visi norintys.

Po saugaus eismo pamokėlės stadione laukė sportinė veikla – kvadrato, futbolo rungtynės. 

Papietavę stovyklautojai apsilankė Prienų rajono savivaldybės Visuomenės  sveikatos biure. Vaikų ir jaunimo sveikatos priežiūros specialistė Birutė Vitkauskaitė parodė  filmukus ir skaidres tema „Žalingi įpročiai – ne draugas“. Vaikai aktyviai dalyvavo diskusijoje apie tabako, alkoholio, narkotikų žalą sveikatai, atsakinėjo į jiems pateiktus klausimus. Už aktyvų dalyvavimą visi buvo paskatinti dovanėlėmis – tušinukais ir raktų pakabukais.

Po paskaitos Prienų krašto muziejuje vyko edukacinė programa „Žvakių liejimas“. Vyr. fondų saugotoja E. Juodsnukytė  supažindino su bičių produktais, kaip senovėje buvo liejamos žvakės, gaminamas vaškas, iš kokių siūlų daroma dagtis. Vaikai patys noriai liejo žvakes, kurias atminimui parsivežė namo.

Stovyklautojai trečią dieną lankėsi Prienų sporto arenoje. Pasirodo, jie puikiai žino Prienų ir Birštono „Vytauto“ krepšinio komandą, garsinančią Prienų kraštą. Taigi, vaikai artimiau supažindinti su šios komandos veikla, pristatyti komandos apdovanojimai, o 2016–2017 metais iškovotą čempionų taurę galėjo savo rankose palaikyti kiekvienas. Atsisveikinant  įteikti krepšinio kamuoliai.

Visi pėsčiomis patraukė Prienų Žvėrinčiaus taku, link Birštono. Pasivaikščiojus po parką, laukė smagi kelionė laivu Nemuno ir Verknės upėmis. Aplankytas ir Alytaus aps. VPK Birštono policijos komisariatas. Tyrėjas V. Struckas parodė  vieną iš policijos transporto priemonių – riedžius. Kiekvienas norintis juos galėjo išbandyti.

Priešpaskutinę stovyklos dieną vaikai išsirengė į išvyką prie Verknės vingio, drąsiausi galėjo išbandyti ekstremalią sporto šaką – plaukimą baidarėmis. Kiti žaidė tinklinį, krepšinį, futbolą.  Stovyklos uždarymo dieną stovyklautojai apsilankė Pociūnų aerodrome ir ten esančiame  sklandytuvų garaže. Sužinojo naudingos ir įdomios informacijos apie pačius sklandytuvus, lėktuvus, kokio amžiaus galima tapti sklandytoju, koks sklandytuvo svoris, klausėsi pačių įvairiausių nuotykių, nutikusių pilotams. Stovyklautojai, apžiūrėję sklandytuvus, patraukė link Kauno parašiutininkų klubo.

Stovyklos uždarymas vainikuotas apžvalgos skrydžiu, maršrutu Pociūnai–Prienai–Birštonas.

Skrydžio metu mėgavosi Nemuno kilpų vaizdais iš paukščio skrydžio. Daugeliui tai buvo pirmas kartas.

Nuoširdžiai dėkojame visiems, padėjusiems įgyvendinti projektą, siekiant skatinti nepilnamečių turiningą laisvalaikio praleidimą vasaros atostogų metu, užkirsti kelią nepilnamečių daromiems  teisės pažeidimams. Tikimės, kad patirti įspūdžiai ilgam išliks stovyklautojų atmintyje.

Prienų r. PK informacija

Komentarai

komentarai