Tyrėjų naktys Prienų „Žiburio“ gimnazijoje

0
750

Jau daugiau nei dešimtmetį Tyrėjų naktys, kurių metu daugelis Europos mokslo ir tyrimų laboratorijų atveria duris ir pabendrauti su visuomene išeina mokslininkai bei tyrėjai, mokslo entuziastus kviečia susipažinti su intriguojančiais moksliniais tyrimais, inovacijomis bei išradimais.

Rugsėjo 28 d. mūsų gimnazijoje Tyrėjų naktys prasidėjo susitikimu – Vilniaus universiteto biochemikas Simonas Jocius III-ių klasių mokiniams pasakojo apie mokslininko darbo kasdienybę, aiškino „kriaušės sielos ištraukimo“ etapus ir net leido patiems išskirti DNR iš augalo ląstelių. II a ir d klasių mokiniai dalyvavo Tyrėjų nakties protmūšyje. Aštuonios komandos bandė išsiaiškinti, kodėl pomidorai vadinami aukso vaisiais, kur yra „Sidabro žemė“, kokia yra kosmoso spalva, kokias TV laidas žiūri chirurgai ir t.t.

Dar viena mokinių grupė dirbo Kauno kolegijos laboratorijoje: stebėjo kristalus, susikaupusius augaluose, gamino mikropreparatus, mokėsi atpažinti liaukinius audinius augaluose … Mokiniai ne tik atliko bandymus, bet ir apžiūrėjo kolegijos patalpas, apsilankė moderniai įrengtoje bibliotekoje.

Prienų „Žiburio“ gimnazijos informacija

Komentarai

komentarai